استان آذربایجان غربی

 • به دنبال عبور از محرومیت‌های تحمیلی

  به دنبال عبور از محرومیت‌های تحمیلی

  مریم سرخوش- خبرنگار : ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی هم‌زمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب ایران جنگ ۸ ساله صدام حسین با ایران آغاز شد.

 • تولید چیپس میوه؛ ظرفیتی که هدر می‌رود

  تولید چیپس میوه؛ ظرفیتی که هدر می‌رود

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: آذربایجان غربی با ظرفیت‌های شاخص کشاورزی سالانه حجم جالب توجهی میوه به سایر استان‌های کشور و به برخی کشورهای همسایه صادر می‌کند.

 • ساماندهی سگ‌های خیابانی در ارومیه

  ساماندهی سگ‌های خیابانی در ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: جمع‌آوری حیوانات مزاحم و در رأس آنها سگ‌های بی‌سرپرست از محیط‌های شهری یکی از اقداماتی است که باید به صورت ویژه از سوی نهادهای نظارتی انجام شود به طوری‌که نه به این حیوانات آسیبی نرسد و نه به انسان‌ها.

 • طرح‌ احیای دریاچه روی زمین ماند

  طرح‌ احیای دریاچه روی زمین ماند

  دریاچه ارومیه پس از عبور از ۳ دهه بحران خشکسالی، امسال شرایط قابل قبولی پیش روی خود داشته است؛ شرایطی که به گفته بسیاری از مسئولان به دلیل نتیجه‌بخش بودن طرح‌های احیا مهیا شده و عواقب زیست‌محیطی خشکی دریاچه را متوقف کرده است.

 • رخت گران  مدرسه

  رخت گران  مدرسه

  نسا خلخالی-‌ ارومیه – خبرنگار: در آخرین روزهای تابستان و فقط چند روز مانده به بازگشایی مدارس تب و تاب آماده شدن دانش‌آموزان برای فصل تحصیلی جدید داغ شده است. با توجه به گرانی بی‌سابقه سبد خرید مدرسه در این ایام خانواده‌ها هم با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.

 • بیمارستان زنان ارومیه در انتظار تجهیزات

  بیمارستان زنان ارومیه در انتظار تجهیزات

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی جامع زنان و زایمان ارومیه که از ۵ سال پیش در حال احداث است، قرار بود به‌سرعت ساخته شود و در اختیار بانوان قرار گیرد، ولی با این‌که وعده جدید افتتاح آن هفته دولت امسال بود، باز هم این وعده عملی نشد.

 • افتتاح سیلوی بوکان پس از ۱۶ سال

  افتتاح سیلوی بوکان پس از ۱۶ سال

  سیلوی ۷۰ هزار تنی و روگذر میدان وحدت بوکان پس از ۱۶ سال صبح دیروز با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری افتتاح شد.

 • ۵۰ هزار تن میوه پوسید

  ۵۰ هزار تن میوه پوسید

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : ارومیه یکی از قطب‌های کشاورزی است و به همین دلیل، معیشت درصد بالایی از جمعیت این استان به کشاورزی وابسته است.

 • در اندوه عاشورا 

  در اندوه عاشورا 

  با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، شکوه عزاداری مردم استان‌های شمال غربی به نقطه اوج خود رسید تا تجمعی عظیم از مردم اندوهگین را تشکیل دهد.

 • خسارت باران و تگرگ به شهرهای شمال غرب

  خسارت باران و تگرگ به شهرهای شمال غرب

  کاهش دمای هوا و بارش باران و تگرگ خسارت‌هایی را به برخی شهرهای شمال غرب کشورمان وارد کرد.  

 • هفته خنک در انتظار شمال غرب کشور

  هفته خنک در انتظار شمال غرب کشور

  آب‌ و هوای استان‌های شمال غرب کشور تا اواسط هفته جاری وضعیت ناپایدار جوی همراه با بارش‌های پراکنده خواهد داشت. به گزارش همشهری، اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در اطلاعیه جوی پیش‌بینی کرده آب و هوای استان تا روز سه‌شنبه وضعیت ناپایدار جوی خواهد داشت.

 • تالار مرکزی ارومیه معطل تامین اعتبار

  تالار مرکزی ارومیه معطل تامین اعتبار

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: ارومیه با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از شهرهای هنردوست کشور مطرح است. این شهر همواره میزبان کنسرت‌های بزرگ از خواننده‌های نامی و برگزاری تئاترهای جالب توجه است.

 • قصه گهواره شکسته در گوش شیرخوارگان حسینی

  قصه گهواره شکسته در گوش شیرخوارگان حسینی

  همایش بـزرگ شیرخوارگان حسینی هم‌زمان با سراسر کشور در سوگ ۶ ماهه دشت کربلا در شهرهای مختلف استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برگزار شد و قصه کودک شش‌ماهه صحرای کربلا و صاحب گهواره شکسته، پس از ۱۳۰۰ سال در نخستین جمعه ماه محرم در گوش هزاران شیرخواره حسینی با نوای لالا لالایی مادران نجوا شد.

 • میزبانی از شیرخوارگان حسینی در آذربایجان ‌غربی

  میزبانی از شیرخوارگان حسینی در آذربایجان ‌غربی

  همزمان با اولین جمعه ماه محرم‌الحرام(۸ شهریور) مراسم شیرخوارگان حسینی در ۷۰ نقطه آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

 • نجات سرمایه‌گذاران از مارپیچ بوروکراسی

  نجات سرمایه‌گذاران از مارپیچ بوروکراسی

  نسا خلخالی-   ارومیه – خبرنگار : موضوع راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری که از جمله مهم‌ترین و تاثیرگذارترین راه‌ها برای تسهیل در سرمایه‌گذاری داخلی و افزایش تجارت فرامرزی در آذربایجان غربی است، طی چند سال اخیر مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است.

 • کشاورزی آذربایجان غربی گلخانه‌نشین‌ می‌شود

  کشاورزی آذربایجان غربی گلخانه‌نشین‌ می‌شود

  نسا خلخالی-  ارومیه - خبرنگار: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه کشاورزی نوین و کاهش مصرف آب، حرکت به سمت توسعه و ترویج کشت‌های گلخانه‌ای است که با توجه به لزوم احیای دریاچه ارومیه، اهمیت آن بیش از قبل شده است؛ مساله‌ای که باید روند توسعه صنعت گلخانه‌ای را با سرعت بیشتری همراه کند.

 •  ارتفاعات لنین زیر پای ورزشکار نقده‌ای

   ارتفاعات لنین زیر پای ورزشکار نقده‌ای

  امید تنزیلی-  نقده - خبرنگار: «ناصر احدی»، کوهنورد محمدیاری، به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران با حضور در تور بین‌المللی کوهنوردی، به کوه لنین صعود کرد. قله ابن‌سینا یا لنین با ۷۱۳۴ متر ارتفاع در مرز کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان قرار دارد و دومین قله مرتفع در این کشورها به شمار می‌رود.

 • سربالایی عبور از ام‌اس 

  سربالایی عبور از ام‌اس 

  نسا خلخالی -  ارومیه - خبرنگار : بر اساس اعلام انجمن حمایت از بیماران ام‌اس آذربایجان غربی، تعداد مبتلایان این بیماری در حال افزایش است و سالانه ۳۰۰ نفر به جمعیت بیماران تحت پوشش این انجمن افزوده می‌شود.

 • گلدی گینه ماه عزا  یا حسین (ع)

  گلدی گینه ماه عزا  یا حسین (ع)

  فرزاد ملازاده-  خبرنگار: مردم استان‌های شمال غرب از گذشته ارادت خالصانه و خاصی به امام حسین(ع) و برادر باوفایش حضرت اباالفضل (ع) داشته‌اند و دارند.

 • فوتبال بانوان ارومیه؛ پرشور و بدون حمایت 

  فوتبال بانوان ارومیه؛ پرشور و بدون حمایت 

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : هرچند ورزش اول در شهر ارومیه والیبال است و این شهر به عنوان شهر عشاق والیبال معروف شده است اما بسیاری از جوانان ارومیه‌ای تابستان‌های خود را در سالن‌های ورزشی به فوتبال می‌گذرانند.

 • غفلت شهرداری ارومیه از کسب درآمد ۱۸ میلیارد تومانی

  غفلت شهرداری ارومیه از کسب درآمد ۱۸ میلیارد تومانی

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : زباله‌گردی یکی از معضلاتی است که در سال‌های اخیر افزایش یافته، به طوری که در هر ساعت از شبانه‌روز و با هر رنج سِنی می‌توان چنین افرادی را بر سر مخازن جمع‌آوری زباله دید.

 • آغاز هفته عمران در استان‌های شمال‌ غرب 

  آغاز هفته عمران در استان‌های شمال‌ غرب 

  با آغاز هفته دولت پروژه‌های مختلف در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل افتتاح و کلنگ‌زنی خواهند شد.

 • ستادی برای ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه

  ستادی برای ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: دریاچه ارومیه به عنوان بزرگ‌ترین دریاچه داخلی کشور، بزرگ‌ترین دریاچه شور خاور میانه و ششمین دریاچه آب شور دنیا پیش از دوران بحرانی خشکسالی، میزبان هزاران گردشگر بوده و این اتفاق امسال با توجه به محقق شدن طرح‌های احیا و به لطف بارش‌های خوب با استقبال ویژه‌تری روبه‌رو شده است.

 • کودکان نامرئی کار

  کودکان نامرئی کار

  نسا خلخالی- ارومیه – خبرنگار : کودکان کار آذربایجان غربی با فروش آدامس، فال، شکلات، پاک کردن شیشه خودروها در چهارراه‌ها و حتی اسفند دود کردن در خیابان‌های شهر کودکی خود را سپری می‌کنند و به امید دنیایی بهتر، در رسیدن به این آرزوهای یخ‌زده روزگار می‌گذرانند.

 • ضربه مدیریت سنتی به تولید آذربایجان غربی

  ضربه مدیریت سنتی به تولید آذربایجان غربی

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: سال‌هاست مجموعه پارک علم و فناوری با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش‌بنیان ایجاد شده است تا بتواند نیازهای فناورانه و نخبگان هر منطقه‌ای را پاسخ‌گو باشد. اما به نظر نمی‌رسد این ظرفیت تاکنون مورد توجه قرار گرفته باشد.

 • رنج گلمانی‌ها از مهرنشینی

  رنج گلمانی‌ها از مهرنشینی

  مریم عزیزی -  ارومیه – خبرنگار: سال‌ها پیش کلنگ ساخت مسکن مهر شهرک گلمان در ۱۵ کیلومتری ارومیه بر زمین زده شد و هم مردم برای ثبت‌نام صف کشیدند تا با کمترین هزینه، مالک بهترین امکانات باشند.

 • کوچه‌های خاکی ارومیه در اولویت آسفالت

  کوچه‌های خاکی ارومیه در اولویت آسفالت

  آسفالت‌ریزی در شهر ارومیه در حال انجام و اولویت با معابر خاکی است که بعد از اتمام کوچه‌های خاکی، آسفالت خیابان‌ها روکش و ساماندهی می‌شود.

 • ۹۴۷۰  کارگر استان‌های شمال‌غرب در خطر بیکاری

  ۹۴۷۰  کارگر استان‌های شمال‌غرب در خطر بیکاری

  مریم سرخوش - نسا خلخالی - سیدمرتضی احمدپور - پوپک قاسمی-  خبرنگار: صنایع کوچک و متوسط و بنگاه‌های اقتصادی سهم قابل توجهی از ظرفیت تولیدی کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

 • فرصت‌های سرمایه‌گذاری در چالدران روی میز

  فرصت‌های سرمایه‌گذاری در چالدران روی میز

  چالدران با دارا بودن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار، از لحاظ جذب گردشگر ظرفیت‌های متعددی دارد، اما به دلیل نبود زیرساخت‌های گردشگری نتوانسته با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجودش به رونق اقتصادی دست یابد؛ شهری که طی سال‌های اخیر در فهرست محروم‌ترین شهرهای کشور قرار داشته است.

 • فارغ التحصیلان بدون مهارت

  فارغ التحصیلان بدون مهارت

  طبق گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی از ۹/۱۴ درصد در بهار سال گذشته به ۷/۱۰ درصد در بهار سال ۹۸ کاهش یافته است. اما مسئولان معتقدند نرخ بیکاری در استان همچنان بالاست و تلاش برای توسعه اقتصادی، افزایش سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی ادامه دارد