استان آذربایجان غربی

 • چالش‌ بر سر حق گرده‌افشانی زنبورها

  چالش‌ بر سر حق گرده‌افشانی زنبورها

  نسا خلخالی-  ارومیه - خبرنگار: عسل ایرانی کیفیت بالایی دارد و همین مساله صادرات این محصول را با روند افزایشی روبه‌رو کرده است. آذربایجان غربی هم در تولید عسل جزو استان‌های پیشرو کشور است که باید برای بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت عسل‌های تولیدی خود تلاش کند.

 • هدررفت، عامل توقف رهاسازی آب به دریاچه  ارومیه

  هدررفت، عامل توقف رهاسازی آب به دریاچه  ارومیه

  نسا خلخالی -  ارومیه – خبرنگار: این روزها با توقف طرح‌های رهاسازی آب سدها به سمت دریاچه ارومیه برخی بر این باورند که روند احیای دریاچه متوقف شده است و انتقادهای زیادی را در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح می‌کنند.

 • صادرات فرش آذربایجان غربی رونق گرفت

  صادرات فرش آذربایجان غربی رونق گرفت

  نسا خلخالی-   ارومیه - خبرنگار: ایران از دیرباز به نام سرزمین فرش‌ شهرت جهانی دارد و در این میان آذربایجان غربی از جایگاه ویژه‌ای در تولید فرش برخوردار است.

 • گرانی در بازار تعمیر لوازم خانگی

  گرانی در بازار تعمیر لوازم خانگی

  نسا خلخالی-  ارومیه - خبرنگار: این روزها قیمت لوازم خانگی افزایش چشمگیری داشته است و شهروندان اغلب توانایی خرید لوازم خانگی جدید را ندارند. این مساله موجب شده بسیاری از شهروندان تعمیر لوازم موجود را به خریدهای جدید ترجیح دهند و تا مدتی با همان لوازم قدیمی سر کنند.

 • کاهش کیفیت نان با افزایش مصرف

  کاهش کیفیت نان با افزایش مصرف

  نسا خلخالی-‌ ارومیه - خبرنگار: افزایش قیمت برنج خرید نان را با افزایش قابل توجهی روبه‌رو کرده و بسیاری از مردم را به استفاده بیشتر از آن سوق داده است.

 • همراهی بنگاه‌داران ارومیه با پویش #صاحبخانه_خوب

  همراهی بنگاه‌داران ارومیه با پویش #صاحبخانه_خوب

  نسا خلخالی- ارومیه – خبرنگار : انتشار عکسی از شیشه مغازه یک بنگاه املاک که کاغذی را با مضمون «پویش #صاحبخانه_خوب؛ از رهن و اجاره انواع ملک با قیمت نامتعارف و خارج از توان مردم معذوریم» منتشر کرده بود، گذرمان را دوباره به املاکی‌های ارومیه رساند.

 • ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تا تکمیل بیمارستان تخصصی جامع زنان ارومیه

  ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تا تکمیل بیمارستان تخصصی جامع زنان ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه–خبرنگار: بیمارستان تخصصی جامع زنان ارومیه در وسعت ۳۰ هزار مترمربع به ۸۵ درصد پیشرفت رسیده است و در ۶ طبقه با ۳۰۰ تخت بیمارستانی مراحل پایانی ساخت را طی می‌کند. اتفاقی که مسئولان را به افتتاح این مرکز درمانی طی روزهای آینده امیدوار کرده است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از تکمیل آن در هفته دولت امسال خبرمی‌دهد.

 • جیب اتوبوسرانی ارومیه خالی است

  جیب اتوبوسرانی ارومیه خالی است

  رئیس سازمان حمل‌ونقل شهرداری ارومیه: قیمت اتوبوس‌های ۶۶۰ میلیون تومانی به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده استسال‌هاست موضوع ارتقای سیستم ناوگان حمل‌ونقل اتوبوسرانی شهری آذربایجان غربی در دستور کار شهرداری قرار دارد، اما تاکنون بنا به دلایل مختلف از جمله تامین نبودن منابع مالی و البته دو برابر شدن قیمت‌ اتوبوس‌ها این کار عملی نشده است.

 • دو  سوم جمعیت آذربایجان‌غربی بدون شبکه فاضلاب

  دو  سوم جمعیت آذربایجان‌غربی بدون شبکه فاضلاب

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : حدود دوسوم از جمعیت آذربایجان غربی به عنوان جمعیت شهرنشین، دریافت‌کننده خدمات شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی هستند و افزون بر ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار نفر تحت پوشش شبکه آب قرار دارند.

 • وعده‌ای برای پایان حسرت شهربازی ارومیه

  وعده‌ای برای پایان حسرت شهربازی ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: چندی است که نام ارومیه به عنوان کلان‌شهر مطرح است و مسئولان این شهر سعی در تطبیق استانداردهای این شهر با تعریف و ویژگی‌های کلان‌شهر دارند.

 • جنجال عوارض ورودی گورچین‌قلعه

  جنجال عوارض ورودی گورچین‌قلعه

  نسا خلخالی- ارومیه – خبرنگار: گورچین‌قلعه یکی از روستاهای مقصد گردشگری واقع در بخش انزل شهرستان ارومیه است که اثر باستانی کاظم‌خان‌داشی (قلعه کاظم‌داشی) هم در مجاور آن است.

 • خوش‌نشین‌ها در حاشیه

  خوش‌نشین‌ها در حاشیه

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: افزایش قیمت مصالح ساختمانی و بالا رفتن هزینه ساخت، افزایش شدید قیمت مسکن را در پی داشت، افزایشی که می‌توان میزان آن بسیار بالاتر از منطق عنوان کرد. در این میان کاهش ساخت و ساز مسکن نیز بر موج گرانی‌ها افزود.

 • اشنویه صادرات گیلاس را افزایش می‌دهد

  اشنویه صادرات گیلاس را افزایش می‌دهد

  صحرا صبوری-  اشنویه – خبرنگار : هفته گذشته چهارمین جشنواره گیلاس اشنویه به مدت ۳ روز با حضور علاقه‌مندانی از سراسر کشور در شهرستان اشنویه برگزار شد. به دلیل اهمیت این جشنواره شاهد حضور مسئولان استانی در این شهرستان بودیم.

 • هیولای مرگ در سدها

  هیولای مرگ در سدها

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : سال ۹۸ با بارش جالب توجه نزولات آسمانی شروع شد و این امر افزایش سطح آب‌های سطحی را در پی داشت.

 • والیبال ارومیه، بدون سهمیه در لیگ برتر

  والیبال ارومیه، بدون سهمیه در لیگ برتر

  بنا به اظهارات رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال، هر ۲ نماینده ارومیه (شهرداری و دورنا) به لیگ دسته اول سقوط کرده‌اند و با این تفاسیر، این شهر امسال در لیگ برتر نماینده‌ای ندارد.

 • نوبرانه‌های ارزان در بازار میوه ارومیه

  نوبرانه‌های ارزان در بازار میوه ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : آذربایجان غربی با ظرفیت‌های ویژه کشاورزی یکی از بزرگ‌ترین استان‌های تولیدکننده میوه در کشور به شمار می‌رود. به طوری که شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی و باغداری است و بروز حوادث غیرمترقبه به راحتی می‌تواند بر کسب درآمد و امرار معاش مردم این استان تأثیر منفی بگذارد.

 • بازی‌ زمستانی آذربایجان غربی ملی شد

  بازی‌ زمستانی آذربایجان غربی ملی شد

  امید تنزیلی-  نقده - خبرنگار: بازی جورابین(جوراب جوراب) که در مناطق کردنشین استان آذربایجان غربی مرسوم است هفته گذشته در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسید تا ظرفیت‌های این بازی بومی بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

 • مرغ گران‌تر نمی‌شود 

  مرغ گران‌تر نمی‌شود 

  روند صعودی و نوسان قیمت‌های طی ماه‌های اخیر امان مردم را بریده و نگرانی از گرانی‌های دوباره در بسیاری از محصولات پس از تعیین قیمت از سوی ستاد تنظیم بازار همواره وجود داشته است.

 • دست بسته نودی‌ها در بحران بدهی

  دست بسته نودی‌ها در بحران بدهی

  مریم سرخوش  - خبرنگار: خرداد ۹۷ بود که با واگذاری امتیاز تیم لیگ یکی تبریز به ارومیه، فوتبال بعد از ۴ دهه به مرکز استان آذربایجان غربی برگشت تا حیاتی دوباره برای فوتبال ارومیه را رقم بزند.

 • بودجه تصفیه‌خانه محمدیار تصویب شد

  بودجه تصفیه‌خانه محمدیار تصویب شد

  امیر تنزیلی-  نقده – خبرنگار: آذربایجان غربی ۱۱ شهرستان دارای آب و فاضلاب مدرن دارد که به ۷۵ درصد از مردم استان خدمات آبفا ارائه می‌دهد. بقیه جمعیت استان هم از این امکان محروم‌اند و همچنان چشم‌انتظار اجرای طرح‌های آبفا و آبفار در شهرها و روستاهای محروم مانده‌اند.

 • هزینه هنگفت مدیریت نشدن پسماند

  هزینه هنگفت مدیریت نشدن پسماند

  مدیریت پسماند در ارومیه نه تنها در گذشته که امروز هم معنایی برای شهروندان ندارد و روزانه ده‌ها میلیارد تومان تنها به دلیل ناآگاهی و بی‌تدبیری شهروندان در تفکیک زباله از منزل هزینه می‌شود.

 • نیاز پایتخت والیبال آسیا به ورزشگاه ۱۲ هزار نفری

  نیاز پایتخت والیبال آسیا به ورزشگاه ۱۲ هزار نفری

  نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی احداث ورزشگاه ۱۲ هزار نفری در مرکز استان را مطالبه مردم علاقه‌مند ارومیه به ورزش والیبال عنوان کرد.

 • وقتی تحصیل و فرصت‌های شغلی همسو نیست

  وقتی تحصیل و فرصت‌های شغلی همسو نیست

  مریم سرخوش -  خبرنگار: در جامعه امروز آذربایجان غربی مشکل بیکاری به‌ویژه در میان جوانان تحصیل کرده بسیار زیاد بوده و با پیشرفت روز افزونی روبه‌روست که اگر راهکاری اندیشیده نشود و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت نگیرد نرخ بیکاری به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.

 • تبخیر، بلای جان دریاچه ارومیه

  تبخیر، بلای جان دریاچه ارومیه

  حال خوب دریاچه ارومیه از ابتدای امسال حال ما را هم خوب کرده است اما تابستان رسیده و قطره قطره آبی که باران به دریاچه ارومیه هدیه کرده، پس گرفته می‌شود.

 • تکمیل پل معلم بناب ۵ میلیارد تومان بودجه گرفت

  تکمیل پل معلم بناب ۵ میلیارد تومان بودجه گرفت

  اشرف شفیعی - تبریز – خبرنگار: اجرای پل معلم بناب به عنوان یکی از اصلی‌ترین پل‌های ارتباطی چند استان شمال غرب کشور حدود ۱۰ سال پیش آغاز شد. این پل قرار بود در مدت دو سال به بهره‌برداری برسد و در آن زمان، حدود ۱۷ میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شد.

 • گرما جنگل‌های آذربایجان‌غربی را تهدید می‌کند

  گرما جنگل‌های آذربایجان‌غربی را تهدید می‌کند

  سرانه جنگل و فضای سبز در آذربایجان غربی ۰۴/۰ هکتار برآورد می‌شود که بسیار کمتر از سرانه کشوری و حدود یک‌شانزدهم سرانه جهانی است. این استان سهم چندانی از جنگل‌های موجود در کشور ندارد و تنها ۷/۰ درصد جنگل‌های کشور را در اختیار دارد.

 • دژ بسطام در یک‌قدمی ثبت جهانی

  دژ بسطام در یک‌قدمی ثبت جهانی

  قلعه بسطام یکی از مهم‌ترین شهرهای اورارتویی زمان خود بوده و در ۳ ‌کیلومتری شهر قره‌ضیاءالدین در شمال آذربایجان‌غربی است که با توجه به زیبایی و ظرافتی که در معماری این بنا به‌کار رفته هرساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

 • سرمربی نود ارومیه ماندنی شد

  سرمربی نود ارومیه ماندنی شد

  سرمربی تیم فوتبال نود ارومیه در فصل جدید رقابت‌های لیگ یک مشخص شد.

 • مرز کیله سردشت فعال می‌شود

  مرز کیله سردشت فعال می‌شود

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک‌روزه خود به آذربایجان غربی از بازارچه مرزی کیله سردشت و مرز رسمی تمرچین پیرانشهر بازدید کرد و در نشست با فعالان اقتصادی این ۲ شهرستان به بررسی مشکلات و موانع صادرات و واردات کالا پرداخت.  به گزارش همشهری «رضا رحمانی» در این سفر از فعال شدن مرز کلیه سردشت و رفع مشکلات زیرساختی در مرز رسمی تمرچین پیرانشهر خبر داد.

 • روزهای شیرین برد در ارومیه

  روزهای شیرین برد در ارومیه

  مریم سرخوش - خبرنگار: هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در حالی در ارومیه پس از ۳ روز برگزاری به کار خود پایان داد که تیم‌ملی کشورمان روزهای شیرینی را با سه برد مقتدرانه سپری کرد.