مجله هنرهای تجسمی

 • آشنایی با گروه هنری هفت نگاه

  آشنایی با گروه هنری هفت نگاه

  همشهری آنلاین: گروه هفت نگاه متشکل از هفت نگارخانه آریا، الهه، دی، گلستان، والی، هفت ثمر و ماه مهر به عنوان بخش خصوصی فعالیت خود را با برگزارکردن نمایشگاه فروش آثار هنری با نام "فروش بزرگ سال" در آستانه نوروز 1386 آغاز کرد.

 • آشنایی با پاپیه ماشه

  آشنایی با پاپیه ماشه

  همشهری آنلاین: پاپیه ماشه (خمیر کاغذ) تکنیکی است که در آن لایه های کاغذ و سیریش روی هم چسبانده می شوند یا به شکل خمیری نرم درآورده می‌شوند که قابلیت فرم دهی دارد و پس از خشک شدن محکم می‌شود.

 • آشنایی با تاریخچه خوشنویسی در ایران

  آشنایی با تاریخچه خوشنویسی در ایران

  همشهری آنلاین: قبل از اسلام خطوط مختلفی از جمله میخی و پهلوی و اوستائی در ایران رواج داشته است

 • آشنایی با انجمن خوشنویسان ایران

  آشنایی با انجمن خوشنویسان ایران

  همشهری آنلاین - سهیلا نیاکان: از آنجا که خوشنویسی، هنری است که به طور مستقیم ریشه در معنویات و هنر روحانی دارد و تاثیرات عمیق خود را در دیگر شاخه های هنر تجسمی و بصری از جمله نقاشی، معماری و تزئینات اشیاء هنری بر جای گذاشته است، هنرمندان این رشته به همراه هنرشناسان و علاقمندان به عرصه خوشنویسی همواره نسبت به حفظ، تعمیم و آموزش این هنر توجه و اهتمام داشته اند.

 • آشنایی با حراج کریستی (کریستیز)

  آشنایی با حراج کریستی (کریستیز)

  سهیلا نیاکان: خانه حراج کریستی یا کریستیز (Christie's) برای اولین بار در سال ۱۷۶۶ در لندن تشکیل شد. در ۵ دسامبر این سال ، شخصی به نام "جیمز کریستی" برای اولین بار در دنیا خانه حراجی با عنوان" خانه حراج کریستی" را تاسیس کرد.

 • آشنایی با بی‌ینال ونیز

  آشنایی با بی‌ینال ونیز

  سهیلا نیاکان: یکی از مکان‌هایی که آثار هنرمندان دنیا را با سابقه‌ای بسیارطولانی در کشور ایتالیا به نمایش می‌گذارد، «بی‌ینال ونیز» است که البته بزرگترین رویداد هنری جهان نیز به شمار می‌آید

 • مجله هنرهای تجسمی

  مجله هنرهای تجسمی

  سهیلا نیاکان: هنرهای تجسمی که به آن گاهی هنرهای بصری یا دیداری (visual art) نیز گفته می‌شود، آن گروه از هنرهای مبتنی بر طرح است که به طور مشخص حس بینایی را مخاطب قرار می‌دهند

 • آشنایی با خانه‌ هنرمندان ایران

  آشنایی با خانه‌ هنرمندان ایران

  همشهری آنلاین: خانه هنرمندان ایران مجموعه‌ای فرهنگی - هنری است که در بوستان هنر تهران قرار دارد

 • آشنایی با رشته طراحی صنعتی

  طراحی صنعتی یک هنر سه بعدی است، ترکیبی از مهارت‌های فنی، اندیشه‌پردازی خلاق و طراحی کاربردی و از همه مهمتر فعالیت‌های بشری در دنیا از دیرباز تا کنون در خلق محصولات مصنوع دست انسان جهت مرتفع ساختن کلیه نیازهای او در طول چرخه زندگی از تولد تا انتها.