تا زمانی که یک ساختمان بالا بیاید و تکمیل شود، به وسایل و تجهیزات و مصالح خیلی زیادی نیاز داریم. از سیمان و آجر که جزو اولین مصالح ساختمانی هستند تا وسایل دیگری مثل تأسیسات مربوط به تهویه، کابینت ها و...

مصالح ساختمانی

خرید تک به تک این مصالح ساختمانی و تجهیزات باید با دقت زیادی صورت بگیرد چرا که هر کدام از آن ها در کیفیت نهایی سازه اثرگذار خواهند بود. اگر مصالح ساختمانی شما خوب و مناسب نباشند، احتمالاً نمی توانید سازه ای خوب و با کیفیت داشته باشید. امروزه استانداردهای ساختمان سازی بسیار بالاست و نظارتی که بر این حوزه صورت می گیرد نیز دقیق است. به همین خاطر حساسیت هایی که در مورد مصالح و تجهیزات وجود دارد بالاست. اگر سازنده یا پیمانکار یک ساختمان هستید، باید بیشترین دقت را در خرید این مصالح و تجهیزات داشته باشید.

خرید و فروش مصالح ساختمانی

یکی از اصلی ترین کارهایی که باید توسط سازنده یا پیمانکار صورت بگیرد، یافتن جایی است که بتوان به راحتی مصالح ساختمانی با کیفیت از آن خریداری کرد. امروزه مصالح ساختمانی کیفیت سال های قبل را ندارند. کافی است پای درد و دل سازندگان بنشینید تا متوجه شوید که مثلاً سیمان های امروزی، چندان مقاوم نیستند.

اما واقعیت این جاست که هنوز هم می توان اجناس و مصالح با کیفیت پیدا کرد. مهم این است که برای خرید این مصالح به کجا سر می زنید.

سازه افزار، مرجع آگهی های مصالح ساختمانی و تجهیزات مختلف مربوط به آن، یکی از بهترین نقاط شروع شماست. در این وب سایت هزاران آگهی مربوط به مصالح و کالاهای مختلف پیدا می کنید که فرصت انتخاب به شما خواهد داد. به این ترتیب می توانید مصالح ساختمانی مختلف و فروشنده های آنان را به خوبی بررسی کرده و در نهایت بهترین را انتخاب کنید.

فروشندگان سیمان، آجر، گچ، خاک، سنگ و ده ها مصالح ساختمانی دیگر در این وب سایت، به شکل روزانه آگهی های خود را منتشر می کنند. ثبت آگهی در سازه افزار، روند بسیار ساده ای دارد و علاوه بر این رایگان است. به همین خاطر است که میزان استقبال از این وب سایت به شدت بالاست و می تواند بهترین جا برای خرید و فروش باشد.

یکی دیگر از مصالح و وسایل ساختمانی مورد نیاز، گل میخ است که امروزه در ساختمان سازی کاربردهای خیلی زیادی دارد. اگر سقف شما به شکل عرشه ی فولادی است، برای این بتوان این سقف را به دیگر بخش های سقف (به ویژه بتن) متصل نمود، لازم است که از یک وسیله ی متصل کننده ی قوی استفاده شود که در این جا، گل میخ ها به کار خواهند آمد. اصلی ترین کاری که این وسیله ی کوچک انجام می دهد این است که فشار فولاد را روی کلیه ی بخش های سقف تقسیم می کند. باید بدانید که جنس خود گل میخ نیز از فولاد است اما درصد کربن پایین تری دارد. طول این گل میخ ها نیز متفاوت است. یادتان باشد که به دلیل وظیفه ی مهمی که این قطعه دارد، حتماً به سراغ بهترین نوع و جنس آن بروید تا ایمنی ساختمان خود را تأمین کنید. دقت داشته باشید که جنس گل میخ نباید از نوعی باشد که به راحتی دچار زنگ زدگی شود.

گل میخ

خرید و فروش تجهیزات تهویه

سازه افزار فقط برای خرید و فروش مصالح ساختمانی نیست و شما می توانید کلیه تجهیزات مربوط به ساختمان را در آن پیدا کنید. یکی از بهترین بخش های این وب سایت، آگهی های مربوط به تجهیزات تهویه ی ساختمان است که به طور خلاصه به آن ها پرداخته ایم.

فن کویل

ده ها آگهی مربوط به فن کویل، باعث شده تا خیلی ها برای خرید این تجهیزات به سراغ سازه افزار بیایند. فن کوئل دستگاهی ساده است که برای تهویه مطبوع هوا به کار می رود. البته دستگاه ها و سیستم های توزیع دیگری مثل چیلر، بویلر، دیگ فولادی و...نیز به عنوان تهویه ی مطبوع به کار می روند اما شاید ساده ترین آن ها دستگاه فن کویل باشد.

این دستگاه، وسیله ای به نام ترموستات فن کوئل دارد که به وسیله ی آن می توان فن کوئل را کنترل کرده و به این ترتیب دمای مناسبی را برای محیط فراهم کرد. می توانید درجه ی هوای مورد نظرتان را در طول شبانه روز تعیین کنید و به طور خلاصه، هوای مناسب و مطبوعی برای محیط ایجاد کنید. علاوه بر این، استفاده از فن کوئل باعث بهینه سازی مصرف انرژی نیز می شود که اهمیت خیلی زیادی دارد.

برای این که کارکرد فن کوئل بیشتر شود، از شیرهای کنترل مختلفی به هنگام نصب این دستگاه استفاده می شود. برای سیستم های جریان متغیر از شیرهای کنترل دو راهه و برای سیستم دور ثابت، از شیرهای کنترل سه راهه استفاده می شود. به طور کلی فن کوئل به شما اجازه می دهد که کنترل صد در صدی روی دمای محیط داشته باشید.

ساختار دستگاه فن کویل

اگر بخواهیم به ساختار این دستگاه اشاره کنیم، باید بگوییم که اجزای آن محدود است و ساختاری ساده دارد. به طور کلی این دستگاه از دو بخش فن و کوئل تقسیم شده است. کوئل همان مبدل حرارتی است که مشخص می کند دمای هوا سرد یا گرم باشد. البته ممکن است دستگاه فن کوئل بتواند هم مبدل هوای گرم و هم هوای سرد داشته باشد.

گرچه ساختار و کارکرد دستگاه فن کوئل ساده و آسان است اما به یکی از اصلی ترین تجهیزات تهویه ی ساختمان ها تبدیل شده است. برخی مواقع ممکن است که این ابزار قدرتمند، از سیستم های داکتینگ برای انتقال سرما یا گرمای تولیدی استفاده کند. این سیستم های داکتیک نیز خود شامل کانال ها و مجاری مختلف برای انتقال هوا است. یکی دیگر از بخش های اصلی فن کویل ها، شیرهای هواگیری و کنترل است.

یکی از نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید این است که میزان کنترل این دستگاه ها بر روی دمای هوا، بر اساس ابعاد و میزان بازدهی حرارتی آن تعیین می شود. علاوه بر این مساحت محیط نیز در این مسئله مؤثر است.

سازه افزار، مرجع خرید و فروش مصالح ساختمانی و تجهیزات تهویه

به طور کلی دو مزیت بزرگ دستگاه های فن کوئل این است که علاوه بر این که ساختار ساده ای دارند، به صرفه نیز هستند و بازدهی خوبی در کنترل دمای محیط دارند و در بیشتر ساختمان ها برای تأمین گرما و سرمای فضا استفاده می شوند. بحث دیگری که در این میان مطرح است، موضوع کنترل شروع و توقف کار این دستگاه هاست. بعضی مواقع می توان به صورت دستی این کار را انجام داد و برخی مواقع دیگر نیز می توان از ابزارهای مکانیکی مثل ترموستات برای انجام این کار بهره گرفت. علاوه بر این می توان از یک شیر کنترل یا سرعت فن استفاده کرد تا جریان آب را به سوی مبدل حرارتی هدایت نمود.

اگر می خواهید کارکرد و عملکرد این دستگاه را نیز بررسی کنید، خیلی ساده می توان دمای هوای ورودی به دستگاه را با دمای هوای خروجی آن و حجم هوای منتقل شده مقایسه نمود. به این ترتیب مشخص می شود که توان خروجی و عملکرد دستگاه را سنجید. نکته این جاست که بار گرمایی محسوس و ظرفیت گرمایی هوا هم بر کارکرد دستگاه مؤثر هستند. به طور کلی این دستگاه ها، بهره وری بالایی دارند و حضور آن ها در هر ساختمانی ضروری است.

کد خبر 639909

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار