۸هزار بازدید نظارتی از اماکن تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی طی  ۶ماه  نخست امسال در سیستان و بلوچستان انجام شد.

گوشت قرمز

مسئول اداره نظارت بر بهداشت مواد غذایی و فرآورده‌های خام دامی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با همشهری آنلاین با بیان اینکه تحقق شعار غذای سالم از مزرعه تا سفره از وضایف دامپزشکی استان است، اظهار کرد: از ابتدای امسال ۱۴هزار مورد (راس، نفر، لاشه) دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های دام استان و همچنین بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار قطعه طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های طیور استان مورد بازدید و بررسی قرار گرفته‌اند.
حمید جانفدا گفت: در این پایش‌ها ۱۹۰کیلوگرم گوشت در کشتارگاه‌های دام و حدود ۹هزار قطعه مرغ غیر بهداشتی نیز از چرخه تولید و مصرف حذف و معدوم شده است.
جانفدا افزود: نظارت بهداشتی دامپزشکی فقط مربوط مراحل تولید در کشتارگاه‌ها نیست، زیرا بازرسان و کارشناسان این اداره  روند و شرایط بهداشتی نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی تولید شده در مراکز فروش، قصابی‌ها فروشگاه‌ها و رستوران‌ها را نیز پایش می‌کنند.
وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال بیش از ۸هزار مورد بازدید در استان انجام شده است و بیش از ۱۰تن فرآورده خام ناسالم و غیربهداشتی از چرخه مصرف خارج و موارد تخلف و خاطیان به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

کد خبر 632731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار