یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹
۰ نفر

قاتل سریالی ۱۳ کودک در کنیا که توانسته بود از بازداشتگاه پلیس فرار کند، وقتی قصد مخفی‌شدن در خانه پدری‌اش را داشت، توسط همسایه‌ها شناسایی شد و آنقدر از سوی آنها کتک خورد که جانش را از دست داد.

كنيا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری، رسانه‌های کنیا گزارش دادند که ماستن وانجالا جنایاتش را از سال ۲۰۱۶، یعنی زمانی که فقط ۱۶سال داشت با کشتن ۲ پسربچه آغاز کرد. او در ادامه و طی ۵ سال چند کودک خردسال دیگر را هم به قتل رساند که با ناپدید شدن بچه‌ها و شکایت‌ خانواده‌هایشان تحقیقات پلیس برای دستگیری قاتل سریالی آغاز شد.

این تحقیقات حدود ۵ سال ادامه داشت تا اینکه تابستان امسال مأموران پلیس موفق شدند جنایتکار ۲۰ ساله به نام ماستن وانجالا را دستگیر کنند. او پس از دستگیری به قتل کودکان اعتراف کرد و محل دفن اجساد   ۱۰ نفر از آنها را به پلیس نشان داد. به این ترتیب اجساد ۵ نفر از قربانیان در شهر نایروبی، ۲ نفر در کاجیادو، ۲ نفر در ماچاکس و یک نفر در بانگوما پیدا شد. با این حال برخی از اجساد به‌ دلیل گذشت سال‌ها از مرگشان از بین رفته بودند و فقط بقایایی از آنها کشف شد.

قاتل سریالی کودکان در جریان بازجویی‌ها اعتراف کرد که در نقش مربی فوتبال طعمه‌هایش را فریب می‌داده و بعد از کشاندن آنها به محل‌های خلوت و خوراندن مواد مخدر، آنها را به قتل می‌رسانده  و اجسادشان را همانجا دفن می‌کرده است. اعترافات این مرد در حالی صورت می‌گرفت که مأموران متوجه شدند که قربانیان وی بیشتر از ۱۰ نفر هستند و او دست‌کم ۳ کودک دیگر را هم به قتل رسانده است.

در این شرایط، دادگاه دستور داد که او به‌ مدت یک‌ ماه در اداره پلیس بازداشت شود تا در این مدت نسبت به ۳ قتل دیگر از وی بازجویی‌ شود. به این ترتیب ماستن وانجالا به بازداشتگاه انتقال یافت تا این که ۲۰ مهر ماه امسال توانست از اداره پلیس فرار کند.

در تعقیب قاتل فراری

خبر فرار قاتل سریالی به سرعت برق در سراسر کنیا پیچید و خشم مردمی را به‌دنبال داشت که از اعترافات قاتل سریالی شوکه شده بودند. همزمان تحقیقات پلیس برای مشخص شدن نحوه فرار او آغاز و معلوم شد که قاتل سریالی با پرداخت رشوه به برخی از مأموران توانسته از آنجا فرار کند. رسانه‌های کنیا گزارش کردند که ماستن وانجالا با پرداخت پول به ماموران، خود را به صف مجرمانی رسانده که به‌خاطر زیرپا گذاشتن قانون منع تردد شبانه کرونایی دستگیر شده بودند و بعد توانسته به همراه آنها آزاد شود و از بازداشتگاه فرار کند. در ادامه ۳ نفر از مأموران که در جریان فرار او نقش داشتند دستگیر و به دادگاه معرفی شدند.

ضرب و شتم تا پای مرگ

هرچند ماستن وانجالا موفق به فرار از اداره پلیس شده بود، اما صبح جمعه خبر رسید که جسد او در نزدیکی خانه پدری‌اش در بانگوما پیدا شده است. پلیس اعلام کرد که قاتل سریالی پس از فرار از بازداشتگاه سوار یک کامیون شده و خود را از نایروبی به بانگوما رسانده تا در خانه پدری‌اش مخفی شود. اما همسایه‌ها متوجه حضور او شده و به خانه آنها حمله کرده بودند و قاتل سریالی را که قصد داشت با فرار از خانه پدرش به خانه‌ای دیگر پناه ببرد، گیر انداخته و او را با ضربات مشت و لگد به قتل رسانده‌اند. با کشته شدن قاتل سریالی حالا تنها حسرتی که برای خانواده قربانیان او باقی مانده، این که هرگز نخواهند فهمید که انگیزه این مرد از کشتن بچه‌های آنها چه بوده است.

کد خبر 632430

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha