با وجود کاهش محسوس آمار مبتلایان به کرونا در کشور نزدیک به 2 هزار نفر درمراکز درمانی آذربایجان غربی به علت سندروم حاد تنفسی بستری هستند.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین، آذربایجان غربی در هفته های اخیر روزهای دشواری از نظر ابتلا و مرگ و میر مربوط به کرونا تجربه می کند و در روزهای اخیر نیز وضعیت دراین استان چندان مطلوب نیست و ازطرف دیگر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک هم در استان کاهش پیدا کرده است. در چنین شرایطی مسئولان درمانی تلاش دارند با سرعت دهی به واکسیناسیون روند مبتلایان جدید را کاهش دهند.

رئیس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی در همین زمینه گفت: روند واکسیناسیون دراستان سرعت زیادی پیدا کرده است و در روزهای آینده تعداد افراد واکسینه شده در استان به دو میلیون نفر هم می رسد.

علی احمد آقاپور اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ هزار و ۹۰۵ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که در مجموع از ابتدای واکسیناسیون تاکنون به یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۲۶۱ نفر واکسن کرونا تزریق شده است.

وی ادامه داد: طی شبانه روز گذشته تعداد یک هزار و ۹۱۷ نفر بر اثر ابتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد ۹۶۹ نفر مبتلا به کرونا و تعداد ۸۵۹ نفر مشکوک به کرونا هستند.

رئیس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: تعداد ۳۰۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی بستری و تعداد ۷۴ نفر به علت وخیم بودن حالشان به دستگاه ونتیلانتور متصل هستند.

کد خبر 629149

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار