شهردار منطقه ۱۲ طی بازدید از سفارت تایلند از بررسی احداث باغ تایلندی در این منطقه و ادامه روند بازسازی این سفارتخانه خبر داد.

دیدار شهردار منطقه 12 و سفیر تایلند

به گزارش همشری آنلاین به نقل از مهر، علی‌محمد سعادتی، با همراهی «ورا ووت پونگ پرا پاپانت» سفیر کشور تایلند از این سفارتخانه به منظور بررسی ادامه روند بازسازی آن بازدید کرد.

در این بازدید سعادتی با ابراز اطمینان از اینکه بررسی‌های شهرداری منطقه در کمال صحت، دقت و با حفظ امانت انجام می‌گیرد، افزود: روند پیشروی پرونده شهرسازی سفارت تایلند در مورد عملیات اجرایی و بازسازی آن سفارتخانه بررسی شد و به همین منظور بازدیدی از این سفارتخانه صورت گرفت.

وی با یادآوری برگزاری جلسات قبلی با سفیر تایلند در حوزه این موضوع ادامه داد: شهرداری منطقه همکاری‌های لازم با سفارتخانه برای تسریع در حل و فصل این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

در ادامه سفیر تایلند ضمن قدردانی از نتایج مثبت این دیدار با اشاره به درخواست‌های پیشین این سفارتخانه از شهرداری تهران برای ایجاد باغ تایلندی در منطقه ۱۲، خواستار تشکیل کمیته‌ای مشترک برای احداث این باغ شد که اولین اقدام آن توافق برای جانمایی این باغ باشد.

وی با بیان اینکه در این باغ می‌توان با استفاده از مجسمه‌هایی برآمده از فرهنگ و آداب و سنن تایلندی یا بسته به اقلیم و آب‌وهوای منطقه، از گونه‌های گیاهی این کشور بهره برد، گفت: این باغ مظهر دوستی کشور تایلند و ایران است و در آن نباید صرفاً از المان‌های فرهنگی تایلند استفاده شود، بلکه طراحی آن باید به‌گونه‌ای باشد که عناصر فرهنگی هر دو کشور در کنار هم به منصه ظهور برسد تا به این ترتیب باغ تایلندی، نمایانگر دوستی دیرینه دو کشور طی قرن‌های گذشته شود.

سعادتی نیز ضمن اعلام موافقت با تشکیل کمیته مشترک و آمادگی کامل برای شروع برنامه‌ریزی مالی و فضایی برای احداث این باغ، خواستار کسب مجوزهای لازم و حل و فصل مراحل دیپلماتیک به منظور تسریع در روند اقدامات، مکاتبات و تعاملات در این زمینه شد و بیان کرد: شهر یک موجود زنده است و ما گام‌به‌گام باید با تغییر و تحولات آن همراهی کنیم؛ بنابراین نمی‌توان با توجه به این تغییر و تحولات، روند اجرای پروژه‌ها را به تعویق انداخت.

وی بر انجام مذاکرات در مورد نوع خدمات و کارهایی که سفارت و دولت تایلند برای ساخت این بوستان می‌خواهد انجام دهد، تأکید کرد و افزود: برای مشخص‌شدن نوع همکاری از طراحی، تعیین یا انتقال نوع گونه‌های گیاهی تایلندی، سرمایه‌گذاری و… نیاز به اعلام رسمی سفارتخانه داریم تا بتوانیم در مورد اقدامات دیگر برنامه‌ریزی کنیم.

شهردار قلب طهران با یادآوری تملک باغ‌های تاریخی و توسعه فضای سبز طی سال گذشته و سال جاری توسط شهرداری منطقه، از استفاده از تجربه‌ها و ایده‌های قبلی کشور تایلند در کشورهای دیگر در مورد ایجاد باغ تایلندی برای خلق ایده‌های جدید در ایران استقبال کرد و گفت: به عنوان برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت تا زمان احداث این باغ می‌توان با برگزاری نمایشگاه‌های موقت و معرفی فرصت‌های فرهنگی مشترک به ایده‌های جناب سفیر در مورد برجسته‌کردن دوستی دو کشور جامع عمل پوشاند.

وی ضمن ابراز تمایل برای افزایش جذب توریست از کشور تایلند به منظور بازدید از جاذبه‌های گردشگری منطقه ۱۲ به عنوان منطقه تاریخی قلب طهران گفت: این منطقه از هر نظر -هتلینگ، اقامتگاه‌ها، امکانات رفاهی مورد نیاز و…- برای پذیرایی از توریست‌های تایلندی آمادگی کامل دارد و از آن استقبال می‌کند.

سعادتی همچنین با اعلام آمادگی برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی مشترکی که در منطقه مرکزی تهران به عنوان محدوده توریستی و پررفت‌وآمد شهر وجود دارد، ادامه داد: طی تعامل با تجار تایلندی یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری با نظر خود سفارتخانه می‌توان در قالب ایجاد مراکز تفریحی، بازارهای اختصاصی، ارائه خدمات پزشکی و… برای پیداکردن ظرفیت‌های اقتصادی تایلند و شکل‌گیری خدمات متقابل اقدام کرد.

در پایان سفیر تایلند با بیان اینکه زمینه‌های همکاری دوجانبه در حوزه موضوعات طرح‌شده بسیار بالاست، در مورد اجرای ایده‌های شهردار منطقه ۱۲ اعلام آمادگی کرد.

کد خبر 627008

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها