معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهار محال و بختیاری از ارائه کالاهای ضروری مانند سیمان و برنج از طریق سامانه جامع تجارت در این استان خبر داد.

برنج

جهانبخش مرادی در گفت و گو با خبرنگار همشهری آنلاین اظهار کرد: با دستور رئیس‌ جمهوری و با پیگیری وزارت صمت اکنون سامانه جامع تجارت در حال رفع نقایص و تقویت است که با تکمیل این سامانه شاهد نظم بخشیدن به بازار خواهیم شد.

مرادی با بیان اینکه اکنون کالاهایی مانند برنج، شکر و اخیرا سیمان از طریق این سامانه برای تنظیم بازار در حال ارائه است گفت: اکنون سرپرست‌های خانوار استان می‌توانند با مراجعه به ۲۲۰ فروشگاه منتخب زیرمجموعه اصناف شهرستان‌های ۱۰ گانه چهارمحال و بختیاری و با ارائه کد ملی ۱۰ کیلو گرم برنج خارجی دریافت کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم تامین کالاهای اساسی به‌ویژه در ماه‌های محرم و صفر گفت: توزیع ۶۰۰ تن برنج هندی و تایلندی در این استان آغاز شده است.

جهانبخش بیان کرد: این میزان ۴۰۰ تن برنج هندی و ۲۰۰ تن برنج تایلندی است که قیمت هر کیسه ۱۰ کیلوگرمی برنج هندی یک میلیون و ۸۵۰ هزار ریال و بهای هر کیسه ۱۰ کیلوگرمی برنج تایلندی یک میلیون و ۲۵۰ هزار ریال عرضه شد.

مرادی تصریح کرد: این میزان برنج براساس شاخص جمعیت به شهرستان‌های دهگانه چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: این برنج‌ها به‌عنوان یکی از کالاهای اساسی یارانه‌ای مورد نیاز مردم در ۲۲۰ فروشگاه منتخب زیرمجموعه اصناف شهرستان‌های ۱۰ گانه چهارمحال و بختیاری بین مردم توزیع می‌شود.

مرادی در پایان گفت: برای تنظیم بازار اکنون در صدد تهیه کالاهای ضروری استان هستیم.

کد خبر 626954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار