مدیرعامل شرکت مترو گفت:در صورت تامین به موقع منابع مالی و تزریق پول حاصل از فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ امکان بهره‌برداری از ۹ کیلومتر مسیر خط ۶ در قالب افتتاح ۴ ایستگاه پر تقاضای سفر در این خط وجود دارد.

خط 6 مترو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل ازروابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام اضافه کرد: به جز ایستگاه شهید رضایی در خط ۶ که عملیات اجرایی آن رو به پایان بوده و امیدواریم به‌زودی شاهد بهره‌برداری از این ایستگاه باشیم، در بخش جنوبی خط ۶ امکان افتتاح ۴ ایستگاه کارگر، بوستان لاله، میدان حضرت ولیعصر (عج) و میدان شهدای هفتم تیر تا پایان سال جاری وجود دارد.

او اضافه کرد:در صورت تحقق این امر، عملاً ۹ کیلومتر از مسیر خط ۶ در بخش حدفاصل ایستگاه میدان امام حسین(ع) تا ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس وارد مدار خواهد شد. البته اینها همه به شرطی است که منابع مالی مورد نیاز برای تزریق به پروژه در موعد مقرر تامین شود. به این منظور در تلاش هستیم تا فرآیند انتشار و فروش اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

علی امام در مورد دیگر اقدامات پیش رو که مربوط به خط ۶ مترو خواهد بود، افزود: امسال دو ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش را در این خط به بهره‌برداری رساندیم و امیدواریم ایستگاه شهید رضایی هم تابستان افتتاح شود. از طرف دیگر، تلاش مستمری در حال انجام است تا پروژه حفاری توسعه جنوبی خط ۶ با دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع در نیمه دوم سال جاری به اتمام برسد تا روند ساخت ایستگاه‌های آن نیز وارد مرحله جدیتری شود. ضمن اینکه بهره‌برداری از پست برق جنوبی خط مذکور را نیز در دستور کار امسال داریم.

در صورت تحقق برنامه عملیاتی مورد اشاره، میزان کارایی و بهره‌وری خط ۶ به میزان قابل توجهی افزایش کمی و کیفی خواهد یافت.

کد خبر 614440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار