محسنی اژه‌ای گفت: برای اینکه امنیت اقتصادی ایجاد شود یک بخش آن مربوط به همین کسانی است که در هر دستگاهی هستند و چوب لای چرخ شما گذاشتند که باید انرا خبر دهید و من قول می‌دهم که با این گونه تعلل‌ها و چوب لای چرخ گذاشتن و فسادهای اداری برخورد کنیم. 

غلامحسین محسنی اژه‌ای

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست با فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارآفرینان که بعد از ظهر امروز در مجتمع شهید بهشتی برگزار شد، گفت: بحث اقتصاد و تولید داخلی امر مهمی است و همه از جمله مقام معظم رهبری به این امر تاکید دارند زیرا مساله اقتصاد و رفع موانع تولید مهم است. ما باید در این تراز سیاست‌گذاری کنیم. 

وی افزود: اگر چنانچه که می‌گویند اقتصاد ما اقتصاد مریض است، اگر یک مریض را ببرند پیش طبیب اولین کارش این است که تشخیص دهد که مرض چیست؟ اگر درست تشخیص ندهد آیا می‌تواند برای درد نسخه لازم بنویسد، نمی‌تواند. اگر می‌گوییم اقتصاد ما مریض است بهترینش شما هستید که در میدان هستید و بنشینید و بگویید این مریضی چیست و بعد یک نسخه صحیح بنویسید. 

وی افزود: برخی از مریضی‌ها نیاز به جراحی دارد و ممکن است مریض به حالت فلج شدن برود پس باید اولویت‌ها را تشخیص دهیم و اول آن را اصلاح کنیم. حال نسخه را نوشتیم آیا کافی است؛ خیر باید دارویش را تهیه کنیم و نیاز به مساعدت همه را دارد. باید واقع بین باشیم. 

محسنی اژه‌ای ادامه داد: باید راهکاری در این نشست‌ها پیدا کنیم. 

وی تاکید کرد: چقدر رهبری تاکید کردند و خود منتخب مردم چقدر صحبت کرد که ما باید اولویتمان تولید و جهش تولید و حمایت از تولید است و حاج آقا رئیسی به دولت رفتند.

مشکل ما ساختار بانکی و صندوق توسعه و قوانین و مقررات پیچیده و ۷۰ خوان و خدایی نکرده گیردادن‌های بی‌موقع و رقابت‌ها و سوءاستفاده از قدرت به نفع یک شخص یا جریان و… است که وجود دارد و این مطالبات را آقای رئیسی گفتند و امروز هم تاکید کردند.

گسترش و تامین چتر حمایتی از تولید و رفع موانع تولید در اولویت قوه قضاییه است. اگر من بودم و در سمت دیگری بودم شما مطالبه کنید. هم دولت مصمم است و هم ریاست مجلس دکتر قالیباف و هیات رییسه و بسیاری از نمایندگان هم یکی از اولویت‌هایشان همین است. باید یک کارگروه در این زمینه تشکیل شود. 

محسنی اژه‌ای ادامه داد: اگر توقع داریم همه را قوه قضاییه انجام دهد شدنی نیست. باید کارگروهی را مشترکا در خودتان تشکیل دهید و مسایل را بررسی کند. ما هم‌ کمک می‌کنیم. من آماده هستم بعنوان معاون اول قوه قضاییه هر کاری که در تشکیل کارگروه و حل مشکلات باید انجام شود با رعایت همه جوانب انجام شود و کوتاهی نکنم. 

وی ادامه داد: گفتید دادگاه خاص تشکیل دهیم. خواهشمندم به مقدورات توجه کنید. اینکه ما بتوانیم یک آیین دادرسی ویژه و یک قاضی و بازپرس ویژه تشکیل دهیم امکان‌پذیر نیست اما به جایی رفتیم تا آنجایی که ممکن است آموزش دهیم و دادگاههایمان را تخصصی کنیم. 

معاون اول قوه قضاییه گفت: در مقام این هستیم که مجلس تصویب کند و برخی از چیزها را جرم انگاری نکنیم و نیازی به مجازات نباشد زیرا برای همه موارد نیاز به مجازات نیست. 

وی ادامه داد: در طول سال شما ببینید چقدر کارشناسی در بانک‌ها و تصادفات و… داریم و مبانی کارشناسی ما شفاف نیست. همه کمک کنیم تا یک سامانی به کارشناسی دهیم. 

محسنی اژه‌ای افزود: برخی مفاسد بزرگ و بسیاری از پرونده‌های ما در کارشناسی‌ها به فساد کشیده شده است. 

وی گفت: اگر دیدید در دستگاه‌های قضایی و اجرایی و موسسه عام، خدایی نکرده کسی فساد می‌کند؛ بایستید و گزارش دهید و صدرصد من می‌گویم که قوه قضاییه حامی شماست. 

محسنی اژه‌ای در پایان گفت: برای اینکه امنیت اقتصادی ایجاد شود یک بخش آن مربوط به همین کسانی است که در هر دستگاهی هستند و چوب لای چرخ شما گذاشتند که باید آن را خبر دهید و من قول می‌دهم که با این گونه تعلل‌ها و چوب لای چرخ گذاشتن و فسادهای اداری برخورد کنیم.

کد خبر 609769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار