یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران جهت احداث بنای یادمان و بازسازی مزار مطهر شهدای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی» واقع در بهشت زهرا (س) صبح امروز در جلسه علنی صحن شورای شهر تهران بررسی شد.

شورای شهر

به گزارش همشهری آنلاین، رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با قرائت متن این یک فوریت گفت : مقام شامخ شهدا و خانواده‌های معظم آن‌ها برای همه ما در کشور شهیدپرور ایران اسلامی از ارج و منزلت بالایی برخوردار است و همه گروه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه وقتی موضوع شهید و شهادت مطرح می‌شود بدون توجه به گرایش‌ها اهتمام خاصی به به آن‌ها دارند زیرا هر چه که ما داریم از برکت خون مبارک شهداست.

زهرا صدراعظم نوری ادامه داد: تمام دغدغه ما این است که بتوانیم خون آن‌ها را هدر نداده و با اعمال و رفتارمان تلاش کنیم زحماتی که شهدای عزیز کشیده‌اند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند با اعمال ما ضایع نشود. از این بابت هر اقدامی که در جهت تکریم بیشتر شهدا و خانواده‌های معظم آن‌ها باشد مورد توجه و عنایت است.

او اضافه کرد: سازمان بهشت زهرا به عنوان یکی از سازمان‌های شهرداری تهران در جهت صیانت، خدمات بهینه و مطلوب برای خانواده‌های شهدا و شهدایی که تدفین شده‌اند اقدامات و برنامه‌هایی داشته است. همچنین مرتباً با برنامه‌ریزی‌ها تلاش می‌کند رضایت خانواده‌های معظم شهدا را فراهم کند.

صدراعظم نوری گفت: شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی مورد توجه و عنایت هستند و قطعات متعددی در شهرداری به این شهدا اختصاص پیدا کرده است اما شهدای پیش از انقلاب هم شهدایی هستند که برای به ثمر رسیدن انقلاب، آزادی و عدالت تلاش کردند و به فیض شهادت نائل شدند. لذا برای قدردانی از آن شهدا که در قطعات مختلفی مثل قطعات ۳۳ و ۳۹ دفن شده‌اند پیشنهاد شده است یک یادمان و یا المانی برای آن‌ها تدارک دیده شود.

این عضو شورای شهر ادامه داد: در این طرح یک بانک اطلاعاتی در قالب سامانه هوشمند طراحی می‌شود تا هر شهروندی به قطعات بهشت زهرا می‌رود بتواند با موبایل خود و استفاده از اپلیکیشن مربوطه و بارکد آن، مشخصات کامل آن شهید، زندگی نامه و سابقه آن را ملاحظه کند. این طرح در واقع بنای یادمان مزار مطهر شهدای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در بهشت زهرا است.

پس از بحث و بررسی اعضای شورا، در نهایت یک فوریت این طرح با ۱۱ رای موافق به تصویب شورا رسید.

کد خبر 607281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار