مجموع نظرات: ۱
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵
۰ نفر

رئیس‌جمهوری روسیه در مصاحبه‌ای اختصاصی با ان‌بی‌سی نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا را «فردی مُلوّن» توصیف کرد و گفت که می‌تواند با جو بایدن کار کند. 

ظریف پوتین

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه این دو رئیس جمهوری آمریکا را در زمانی مقایسه کرد که روابط میان روسیه و ایالات متحده در پایین‌ترین نقطه تاریخی است و هنوز نشست رهبر روسیه با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برگزار نشده است. 

او روابط ایالات متحده و روسیه را در پایین‌ترین سطح در سالهای گذشته ارزیابی کرد و گفت: ما یک رابطه دو جانبه داریم که به پایین‌ترین حد در سالهای اخیر رسیده است. 

پوتین گفت: خب حتی الان، من معتقدم که آقای ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا یک فرد فوق العاده و فرد با استعدادی بود، در غیر اینصورت او رئیس جمهوری آمریکا نمی‌شد. او فردی ملون است. ممکن است از او خوشتان بیاید یا نیاید. اما او از تشکیلات آمریکا نیامده بود. او پیشتر بخشی از سیاست نبوده است؛ برخی آن را دوست دارند و برخی ندارند اما این حقیقت است. 

ولادیمیر پوتین در مورد بایدن هم گفت که ساکن کنونی کاخ سفید «کاملا متفاوت از ترامپ است زیرا رئیس جمهور بایدن یک مرد حرفه‌ای است. او عملاً تمام بزرگسالی خود را در سیاست گذرانده است.» 

رئیس جمهوری روسیه افزود: او شخص متفاوتی است این جای امیدواری زیادی دارد، بله مزایا و معایبی وجود دارد اما پالس‌هایی که وجود دارد که نشان می‌دهد انگیزه زیادی وجود نخواهد داشت. 

ترامپ و بایدن هر دو توافق داشتند که پوتین که به صدور دستور ترور مخالفان سیاسی خود متهم است، یک «قاتل» است. در مصاحبه ۹۰ دقیقه‌ای با ان بی‌سی نیوز از پوتین پرسیده شد که آیا «قاتل» است و او پاسخی دوپهلو و سربالا داد. 

پوتین با توصیف برچسب «قاتل» به عنوان «قلدری هالیوودی» گفت: در دوران تصدی‌ام، من به حملاتی از تمام جهات و از تمام حوزه‌ها با انواع بهانه‌ها و دلایل و با شدتهای متفاوت عادت کرده‌ام و هیچکدام از آن‌ها مرا شگفت‌زده نمی‌کند. 

در ادامه که خبرنگار ان‌بی‌سی نیوز پوتین را تحت فشار گذاشت و نام برخی از مخالفان او را برد که در سالهای اخیر کشته شده‌اند، رهبر روسیه براق شد. پوتین گفت: ببینید، میدانید، من نمیخواهم بی‌ادبانه برخورد کنم اما به نظر میرسد این نوعی سوءهاضمه است، با این تفاوت که سوءهاضمه کلامی است. شما از افراد بسیاری نام بردید که به دلایل مختلف در زمانهای مختلف و به دست افراد مختلف رنج دیده و از بین رفته‌اند. 

رئیس جمهوری روسیه همچنین یک گزارش روزنامه واشنگتن پست مبنی بر اینکه مسکو برای ارائه یک سامانه ماهواره‌ای پیشرفته به ایران آماده میشود که تهران را قادر م‌یسازد اهداف نظامی، به ویژه نیروهای باقیمانده آمریکایی در عراق را ردگیری کند، «بی‌معنا» خواند. 

او گفت: اینها اخبار جعلی است. حداقل اینکه من چیزی درباره چنین چیزی نمیدانم. شاید کسانی که درباره آن حرف می‌زنند، بیشتر درباره آن بدانند. اینها صرفا مزخرف و آشغال است. 

در مورد حملات اخیر باج افزاری که ایالات متحده، ، روسیه را مسئول آن دانسته، پوتین هرگونه اطلاعات در مورد این هک‌ها را انکار کرد و از بایدن خواست تا در مورد فضای مجازی با او به توافق برسد.

کد خبر 606888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار