شهردار منطقه ۱۳ تهران از اجرای مسیرهای آتش بر، در ۷۰درصد از نقاط آسیب پذیر و خطرساز در اراضی جنگلکاری خجیر، ترقیون و سعیدآباد خبر داد.  

اراضي

به گزارش همشهری آنلاین، مجتبی شکری،  شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به افزایش احتمال آتش سوزی در اراضی جنگلکاری که پوشش غالب آنها درختان سوزنی برگ است، گفت: با توجه به گرم شدن هوا در شهر تهران و تغییر فصل، یکی  از اقدامات پیشگیرانه از آتش سوزی که با ابتکار فضای سبز منطقه ۱۳ با رویکرد حفظ محیط زیست و کاهش هزینه های نگهداشت فضای سبز  در دست اجراست  ، اجرای آتش برها در مسیرهای پرتردد و پرتراکم پوشیده از علف است.  
شکری با بیان اینکه عرض مسیرها با توجه به انبوه و حجم گونه ها که اغلب سوزنی برگ هستند  متغیر است ادامه داد :  درقسمتهایی که حجم درختان بیشتر است عرض آتش برها تا ۴ متر هم می رسد و در قسمتهایی که حجم درختان کمتر و یا ۳ یا ۴ ساله می باشند  عرض آتش برها حدود ۲ متر در نظر گرفته می شود.  این مسیرها با علامت (+) طراحی و اجرا شده اند 
او با بیان اینکه آتش برها نقش بسزایی در مهار و خودکنترلی آتش ها دارند یاد آور شد: به همت عوامل فضای سبز منطقه تلاش می شود،  با ایجاد و گسترش مسیرهای آتش بر جدید و پاکسازی مسیرهای قبلی از علفهای روییده شده، ضمن جلوگیری از گسترش آتش، خسارت واردشده در صورت وقوع آتش سوزی های احتمالی به حداقل ممکن برسد.

کد خبر 603392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار