شهرداری تهران ۳ سوله مدیریت بحران را در اختیار ستاد کرونا قرار داده است تا در مواقع ضرورت برای بستری بیماران کرونایی استفاده کنند.

سوله های مدیریت بحران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، تهران روزهای سختی را می گذراند و کرونا هر روز رکوردهای جدیدی در ابتلا و مرگ و میر از خود به جا می‌گذارد. تخت های خالی بیمارستان‌ها روز به روز در حال پر شدن است و باید فکری به حال کمبود تخت‌های خالی کرد.

در این اوضاع وخیم، یکی از معضلات اصلی نظام بهداشت و درمان کمبود تخت های بیمارستانی برای بستری بیماران کرونایی است و در این راستا، شهرداری تهران سه سوله مدیریت بحران را در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است تا در صورت نیاز و ضرورت از آنها برای بستری بیماران کرونایی استفاده شود.

البته این اتفاق جدیدی نیست پیش از این، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در نهم آذر ۹۹ از آمادگی این سازمان برای در اختیار گذاشتن سوله‌های مدیریت بحران برای بیماران کرونایی، خبر داده بود.

رضا کرمی محمدی آن زمان گفته بود: در ابتدای شیوع ویروس کرونا وقتی که ما اعلام آمادگی کردیم که می‌توانیم سوله‌های بحران را در اختیار بیماران کرونایی قرار دهیم؛ همان موقع آقای زالی و فرمانده سپاه تهران بزرگ از سوله‌ها بازدید کردند و سه سوله را به انتخاب خودشان برای نقاهتگاه بیماران کرونایی انتخاب کردند که ما از ابتدا این سه سوله را در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونای استان تهران قرار دادیم.

بنا بر اطلاع خبرنگار ما، این سوله ها هنوز هم در اختیار وزارت بهداشت است و می توانند آنها را برای بستری بیماران کرونایی تجهیز کنند هر چند تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده و ظاهرا هنوز نیازی به استفاده از آنها وجود نداشته است.

البته رییس ستاد پیشگیری و مدیریت بحران اعلام آمادگی کرده است که در صورت نیاز و درخواست ستاد کرونا می تواند حتی تا ۱۰۰ سوله مدیریت بحران را هم در اختیار ستاد قرار دهد تا بیماران کرونایی در آنها بستری شوند.

شهرداری تهران بارها اعلام کرده که همه امکانات خود را برای مبارزه با کرونا و جلوگیری از به خطر افتادن سلامت مردم بسیج می‌کند.

کد خبر 596109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار