سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر تعطیل بودن آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاهی گفت: خوابگاه‌های ما در پیک فعلی کرونا همچنان تعطیل می‌مانند و اگر قرار باشد دانشگاه‌ها پس از عبور از شرایط فعلی باز شوند، آموزش ما همچنان ترکیبی از حضوری و مجازی خواهد بود.

خوابگاه دانشجویی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر مجید صفاری‌نیا سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه در حال حاضر محیط های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه ها تعطیل هستند، گفت: به دلیل افزایش شیوع کرونا، امکان پذیرش دانشجویان در خوابگاه ها وجود ندارد و محیط های آزمایشگاهی و کارگاهی هم تعطیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: در برخی خوابگاه ها صرفا در موارد خاص آن هم با مجوز شورای دانشگاه به دانشجویان اجازه حضور داده می شود که البته این افراد عمدتا دانشجویان تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند که پروژه تحقیقاتی دارند. ضمن اینکه خوابگاه های متاهلی در شرایط فعلی تعطیل نشده‌اند.

دکتر صفاری نیا گفت: ما تلاش کردیم این واقعیت را به دانشجویان بقبولانیم که باید زندگی در حباب را پیش ببرند. یعنی یاد بگیرند برای محافظت از خود در این شرایط، فضای فیزیکی و ارتباطی آنها در درون یک حباب قرار بگیرد تا بر این اساس بتوانند در این فضا تعاملات خود را پیش ببرند.

وی همچنین با بیان اینکه مراکز مشاوره و سلامت دانشگاه ها آمادگی ارائه گواهی سلامت به دانشجویان را دارند، گفت: تاکنون دانشجویانی که از فضاهای خوابگاهی استفاده می کردند، ناگزیر می شدند ابتدا غربالگری شوند. یعنی اقدامات تب‌سنجی و حتی در برخی از موارد انجام تست های PCR را انجام دهند و گواهی آن را به مسئولان خوابگاه ارائه دهند. اما در حال حاضر این آزمایشگاه ها در بسیاری از دانشگاه ها مستقرند و ابن تست ها در دانشگاه از دانشجویان خوابگاهی گرفته می شود. ما آمادگی ارائه گواهی سلامت به دانشجویان را هم داریم.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر اینکه خوابگاه ها تا عبور از موج فعلی کرونا تعطیل خواهند ماند، گفت: اگر قرار باشد دانشگاه ها بعد از شیوع کرونا مجددا بازگشایی شوند، شیوه آموزش ما همان آموزش ترکیبی حضوری و مجازی خواهد بود.

کد خبر 595959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار