فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی «دیلان توماس» در حالی منتشر شده که نویسندگان کتاب‌اولی اکثریت این فهرست را دربر گرفته‌اند.

جایزه دیلان توماس

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از گاردین نوشت: هیات داوران جایزه ۲۰هزار پوندی «دیلان توماس» که به بهترین اثر انگلیسی‌زبان یک نویسنده ۳۹ ساله یا جوان‌تر اهدا می‌شود امسال چهار نویسنده کتاب‌اولی را در بین نامزدهای نهایی این جایزه ادبی قرار داد.

به این ترتیب «رای کرتیس» نویسنده آمریکایی برای کتاب «کینگدم‌تاید»، «دیما الزیات» نویسنده متولد سوریه برای نخستین کتابش یعنی مجموعه داستان‌ «تمساح و چند داستان دیگر» در کنار کتاب «درخشیدن» نوشته «ریون لیلانی» و «ونسای سیاه من» نوشته «کیت الیزابت راسل» نامزدهای کتاب‌اولی این جایزه را تشکیل می‌دهند.

«اکواک امزی» دیگر نویسنده‌ای بود که برای کتاب «مرگ ویوک اوجی» در کنار «کارترین لیسی» با کتاب «نیمکت» برای کسب این جایزه ادبی به عنوان نامزد نهایی معرفی شد.

جایزه «دیلن توماس» توسط دانشگاه «سوانسی» به یاد شاعر ولزی بنیان‌گذاری شده است. برنده نهایی این جایزه در ۱۳ «می» اعلام خواهد شد.

«توماس» که در سن ۳۹ سالگی درگذشت اکثر کارهایش را از ۲۰ تا ۳۰ سالگی به نگارش درآورد. از برندگان پیشین این جایزه می‌توان به «مکس پورتر»، «جاشوا فریس» و «مگی شیپستد» اشاره کرد.

کد خبر 591984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار