معاون اول رئیس جمهوری با تجلیل از عملکرد همه کارآفرینان و صنعتگران کشور در دوران سخت تحریم‌ها گفت: کارآفرینان کشور در این شرایط دشوار که آمریکایی‌ها می‌خواستند اقتصاد و تولید کشور را زمین‌گیر کنند، موفق شدند صنایع کشور را سر پا نگه دارند. 

جهانگیری امین الضرب

به گزارش همشهری‌آنلاین، دکتر جهانگیری صبح امروز (سه‌شنبه) در پنجمین دوره اهدای نشان و تندیس کارآفرینی «امین‌الضرب» گفت: همه انسان‌ها در مسیر زندگی و فعالیت اقتصادی خود با موانع و چالش‌هایی مواجه هستند اما انسان‌های بزرگ وقتی با دیگران متمایز می‌شوند که با وجود مشکلات کارهای بزرگی انجام می‌دهند که باید از آنها قدردانی و تشکر کرد. 

معاون اول رئیس جمهوری ضمن ارزشمند توصیف کردن اقدام اتاق بازرگانی کشور در معرفی افراد زحمتکش و خوش‌نام در عرصه تولید و کارآفرینی‌ گفت: این اتفاق که به یاد مرحوم امین‌الضرب انجام می‌شود ستایش‌آمیز است. نام مرحوم امین‌الضرب همواره در مسائل اجتماعی و اقتصادی ماندگار است. 

وی تصریح کرد: معرفی انسان‌های نمونه و کارهای ماندگار به نسل جوان باعث معرفی الگوها و الگوسازی می‌شود تا نسل جوان احساس کند می‌تواند کارهای بزرگی همانند این الگوها انجام دهند و آینده درخشانی را برای کشور همان‌طور که قبلی‌ها ساختند، رقم بزنند. 

جهانگیری با اشاره به برخی انتقادها در این جلسه از موانع ایجادشده پیش روی صنعتگران گفت: تولیدکننده و صنعتگر همواره کارش ترسیم آینده خوب از دل مشکلات است تا بتواند از دل سختی‌ها و دشواری‌ها عمرانی و آبادانی برای کشور رقم زند.

معاون اول رئیس جمهوری خطاب به حاضران در جلسه گفت: عده‌ای در کشور وجود دارند که همواره به دنبال زیاد کردن مشکلات هستند، مشکل نبوده را بوده، حرف نزده را زده و دروغ‌پردازی می‌کنند و بر اساس آن دروغ تحلیل و ارزیابی هم انجام می‌دهند اما تولیدکنندگان کشور می‌دانند باید آینده خوبی برای کشور ترسیم کرد. 

وی افزود: روزهای خوبی را برای کشور پیش‌بینی می‌کنم؛ به فضل الهی این سختی‌ها تمام خواهد شد و آینده خوبی پیش روی ملت ایران قرار خواهد گرفت. حتما با همراهی و همکاری نسل جوان با نسل کارکشته و باتجربه گذشته می‌توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم. 

جهانگیری: برخی در کشور دروغ می‌گویند و براساس آن دروغ تحلیل هم می‌کنند

در این جلسه که شهردار تهران و رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، به ۹ نفر از صنعتگران و کارآفرینان نمونه کشور نشان و تندیس کارآفرینی «امین‌الضرب» اهدا شد.
 

کد خبر 588285

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار