معاون اول رئیس جمهوری با تجلیل از عملکرد همه کارآفرینان و صنعتگران کشور در دوران سخت تحریم‌ها گفت: کارآفرینان کشور در این شرایط دشوار که آمریکایی‌ها می‌خواستند اقتصاد و تولید کشور را زمین‌گیر کنند، موفق شدند صنایع کشور را سر پا نگه دارند. 

جهانگیری امین الضرب

به گزارش همشهری‌آنلاین، دکتر جهانگیری صبح امروز (سه‌شنبه) در پنجمین دوره اهدای نشان و تندیس کارآفرینی «امین‌الضرب» گفت: همه انسان‌ها در مسیر زندگی و فعالیت اقتصادی خود با موانع و چالش‌هایی مواجه هستند اما انسان‌های بزرگ وقتی با دیگران متمایز می‌شوند که با وجود مشکلات کارهای بزرگی انجام می‌دهند که باید از آنها قدردانی و تشکر کرد. 

معاون اول رئیس جمهوری ضمن ارزشمند توصیف کردن اقدام اتاق بازرگانی کشور در معرفی افراد زحمتکش و خوش‌نام در عرصه تولید و کارآفرینی‌ گفت: این اتفاق که به یاد مرحوم امین‌الضرب انجام می‌شود ستایش‌آمیز است. نام مرحوم امین‌الضرب همواره در مسائل اجتماعی و اقتصادی ماندگار است. 

وی تصریح کرد: معرفی انسان‌های نمونه و کارهای ماندگار به نسل جوان باعث معرفی الگوها و الگوسازی می‌شود تا نسل جوان احساس کند می‌تواند کارهای بزرگی همانند این الگوها انجام دهند و آینده درخشانی را برای کشور همان‌طور که قبلی‌ها ساختند، رقم بزنند. 

جهانگیری با اشاره به برخی انتقادها در این جلسه از موانع ایجادشده پیش روی صنعتگران گفت: تولیدکننده و صنعتگر همواره کارش ترسیم آینده خوب از دل مشکلات است تا بتواند از دل سختی‌ها و دشواری‌ها عمرانی و آبادانی برای کشور رقم زند.

معاون اول رئیس جمهوری خطاب به حاضران در جلسه گفت: عده‌ای در کشور وجود دارند که همواره به دنبال زیاد کردن مشکلات هستند، مشکل نبوده را بوده، حرف نزده را زده و دروغ‌پردازی می‌کنند و بر اساس آن دروغ تحلیل و ارزیابی هم انجام می‌دهند اما تولیدکنندگان کشور می‌دانند باید آینده خوبی برای کشور ترسیم کرد. 

وی افزود: روزهای خوبی را برای کشور پیش‌بینی می‌کنم؛ به فضل الهی این سختی‌ها تمام خواهد شد و آینده خوبی پیش روی ملت ایران قرار خواهد گرفت. حتما با همراهی و همکاری نسل جوان با نسل کارکشته و باتجربه گذشته می‌توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم. 

جهانگیری: برخی در کشور دروغ می‌گویند و براساس آن دروغ تحلیل هم می‌کنند

در این جلسه که شهردار تهران و رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، به ۹ نفر از صنعتگران و کارآفرینان نمونه کشور نشان و تندیس کارآفرینی «امین‌الضرب» اهدا شد.
 

کد خبر 588285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار