عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران اگر بخواهد کاری را انجام بدهد مخفیانه انجام نمی‌دهد آشکارا اعلام کردیم که اگر رژیم اشغالگر قدس هرگونه تعدی به جمهوری اسلامی ایران در نظر داشته باشد مجموعه دولت و مردم کشور آن‌ها، بسیار آسیب پذیرند. 

عباس مقتدایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، عباس مقتدایی خوراسگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در رابطه با حمله به کشتی اسرائیل و ادعایی مبنی بر متهم دانستن ایران در این ماجرا گفت: جمهوری اسلامی ایران از اقتدار لازم برخوردار است.

اگر قرار باشد کاری را انجام دهیم عقل حکم می‌کند آن را در فضای منطقی برنامه ریزی کنیم، حرف‌هایی که این روزها رژیم اشغالگر قدس می‌زند بیشتر به فرافکنی نزدیک است تا واقعیت. جمهوری اسلامی ایران اگر بخواهد کاری را انجام بدهد مخفیانه انجام نمی‌دهد آشکارا اعلام کردیم که اگر رژیم اشغالگر قدس هرگونه تعدی به جمهوری اسلامی ایران در نظر داشته باشد مجموعه دولت و مردم کشور آن‌ها، بسیار آسیب پذیرند. 

او ادامه داد: در موضوع اخیر و این حادثه دریایی همه حرف‌های که زده شده اتهام زنی است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور بزرگ دارای قدرت، دلیلی نمی‌بیند که کار مخفیانه انجام دهد، همانگونه که پایگاه آمریکایی‌ها را زدیم و به صراحت اعلام کردیم در موارد دیگر هم همین منطق را دنبال می‌کنیم.

آسیب پذیری رژیم اشغالگر قدس آنقدر زیاد است که حتی مجموعه‌هایی که کشور نیستند هم می‌توانند به آن‌ها، آسیب جدی وارد کنند. به عنوان کشور دارای اقتدار و مسئولیت در عرصه بین المللی کارهایمان را از طریق وزارت خارجه واضح و روشن بیان می‌کنیم. موضوع کشتی اسرائیلی ربطی به ایران ندارد. 

او در رابطه با حمله آمریکا به سوریه گفت: سردرگمی در هیئت حاکمه‌ ایالت متحده آمریکا مشهود است. آن‌ها از یک سو اعلام کردند به دنبال تغییر سیاست‌های خود در منطقه هستند در حالی که اکنون همان سیاست‌های سابق را ادامه می‌دهند.

آمریکایی‌ها باید بدانند حضورشان در منطقه برخلاف مقررات و حقوق بین المللی است و حتی این کشور سال‌های گذشته به جهت قدرتی که داشت می‌توانست، مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را انجام دهد در حالی که اکنون قدرت ایالت متحده آمریکا کاهش یافته و بسیار در زمینه اقتصاد، شکننده شده و بدهکارترین کشور دنیا است و کوچک‌ترین تلاطم برای آن‌ها در منطقه می‌تواند به فروپاشی اقتصادی این کشور، منتهی شود. 

مقتدایی در پایان تصریح کرد: اکنون ایالت متحده آمریکا در موضعی‌ نیست که خود را درگیر مسایل در منطقه‌ای کند که کشورهای قدرتمندی مانند ایران در این منطقه حضور دارند. پیام ما به آمریکا این است که پایش را از گلیم خود درازتر نکند، حضور آن‌ها در سوریه برخلاف مقررات بین المللی است و این اقدامات می‌تواند، تضعیف روز افزون ایالت متحده را به ویژه در عرصه افکار عمومی به همراه داشته باشد. 

کد خبر 588260

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار