شهردار تهران گفت: مجموعه مدیریت شهری باید در مدار اصلی خود قرار گیرد و رویه‌ها طوری تعریف شود که مانع از بازگشت به وضعیت شهرفروشی سابق باشد.

حناچی شهردار تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، پیروز حناچی شهردار تهران امروز در نشستی صمیمانه با استادان و مفاخر حوزه معماری و شهرسازی، گفت: «در نیمه دوم سال ۹۶ از مردم تهران درباره معضلات شهر نظرسنجی شد. اولویت مشکلات از نگاه مردم، آلودگی و ترافیک بود. در نظرسنجی سال ۹۸  این اولویت به مقابله با فساد و در وهله بعدی آلودگی و ترافیک تغییر یافت.»

شهردار تهران با بیان اینکه من جزو کسانی بودم که بیش از یک دهه از سیاست‌های شهرداری انتقاد می‌کردم، گفت: «ولی فکر نمی‌کردم روزی شهردار شوم و اصلاح رویه‌هایی که به آن انتقاد داشتم به گردن خودم بیفتد.»

او درباره موضوع جلسه‌اش با معماران و شهرسازان گفت: «به نظر من موضوع  این جلسه با این ترکیب اعضا باید این باشد که چگونه رویه مدیریت شهری را به مدار اصلی خود برگردانیم که امکان بازگشت به وضعیت سابق وجود نداشته باشد.»

شهردار تهران ادامه داد: «متوسط عمر فعالیت شهرداران تهران ۳ سال است. البته برنامه‌ریزی ما ۱۰ ساله است؛ نه به این مفهوم که ده سال شهردار بمانیم بلکه باید کاری کنیم که وقتی شهرداران بعدی آمدند، این مسیر ادامه یابد و این اصلی‌ترین بحثی است که می‌توانیم در آن به اتفاق نظر برسیم.»

حناچی بر تداوم برگزاری جلساتی با اندیشمندان و صاحب نظران در حوزه‌های مختلف شهری تاکید و خاطرنشان کرد: «اگر این جلسه‌ها ادامه پیدا کند، می‌توانیم درباره مسائل مهم شهر بحث کنیم ضمن اینکه حاضران در جلسه اگر نظری مکتوب داشته باشند نیز می‌توانند از طریق معاون معماری و شهرسازی آن را طرح کنند.»

شهردار تهران با بیان این که عرصه مدیریت شهری سیاسی نیست ولی با جابجایی قدرت سیاسی مدیریت شهری هم تغییر می‌کند، گفت: «باید کاری کنیم که هر کسی که به قدرت می‌رسد درباره شهر نظر تخصصی داشته باشد تا با تغییرات، برنامه‌های شهری بهتر بشود نه این که از کیفیت آن کاسته شود.»

او با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری فرصت برای انجام کارهای زیاد نداشتیم، گفت: «تنها توانستیم تلاش کنیم کار غلط انجام ندهیم و همچنین از درستی کارهایی که قصد انجام آن را داریم مطمئن شویم.»

در این دیدار تعدادی از معماران از موانعی که ضوابط ساخت و ساز در برابر آنها می‌گذارد، انتقاد کردند. آنها همچنین از شهردار تهران خواستند که مانع از تداوم برخی رویه‌های سابق در مجموعه مدیریتی خود شود. آنها از جمله این رویه‌ها، برج‌سازی بی‌رویه و بی‌توجهی به عنصر فرهنگی در اداره شهر را مطرح کردند.

کد خبر 588105

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی