شهرداران کلانشهرها دو نامه به رئیس‌جمهوری و معاون اول وی نوشته و از دولت درخواست کرده‌اند حداقل هزینه‌هایی که در دوره شیوع کرونا به شهرداری‌ها تحمیل شده است، جبران شود.

ضدعفوني مترو تهران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، کمال مرادی (دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران) با اشاره به زیان‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به شهرها، بیان کرد: زمانی که مجموعه اقتصادی کلان کشور از ویروس کرونا آسیب ببیند، طبیعی است این رخداد بر درآمدهای شهرداری‌ها به عنوان نهادهای محلی هم تاثیر می‌گذارد.

به گفته او، زمانی که کسب‌وکاری نیست، ساخت‌وسازها کمرنگ یا متوقف و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در شهرها ضعیف می‌شود. طبیعتا به همان میزان شهرداری‌ها از نظر کسب درآمد دچار مشکل می‌شوند. اما مشکل دیگری که برای شهرداری‌ها در این برهه زمانی وجود دارد این است که کرونا هزینه‌های این نهاد را به دلیل رعایت استانداردها و پروتکل‌های بهداشتی هم افزایش داده است.

مرادی با بیان اینکه هزینه‌های شهرداری‌ها برای نظافت اماکن عمومی شهر به‌ویژه در حوزه حمل‌ونقل عمومی افزایش پیدا کرده است، گفت: در این شرایط که درآمدها به شدت کاهش پیدا کرده و هزینه‌ها افزایش، متاسفانه هیچ اقدام و اتفاقی خاصی از سمت دولت برای کمک به شهرداری‌ها رخ نداد.

دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با بیان اینکه شهرداران کلانشهرها دو نامه به رئیس‌جمهوری و معاون اول رئیس‌جمهوری نوشتند، گفت: در این دو نامه، در زمینه کمک به شهرداری‌ها از سوی دولت درخواست شد و این موضوع مطرح شد که حداقل هزینه‌هایی که شهرداری‌ها در این دوران داشتند به عنوان هزینه‌های قابل قبول پذیرفته شود و دولت هر زمان در شرایط مالی بهتری بود، این هزینه‌ها را پرداخت کند.

او ادامه داد: نامه‌نگاری‌های شهرداران کلانشهرها به ستاد ملی مقابله با کرونا ارجاع شده است و در حال بررسی است اما انتظار شهرداری‌ها این است که چون بخش زیادی از خدمات عمومی شهرها که ۷۵درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است، از سوی شهرداری‌ها انجام می‌شود، نیاز مبرم به کمک و حمایت دولت دارند.

کد خبر 587958
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
    0 0
    شهرداری ها کارمندان بسیار زیاد دارند اینهمه کارمند که هیچ کاری انجام نمی دهند برای چه می خواهد؟ هرکس از راه رسید فامیل و ایل و تبارش را استخدام کرد. تعدیل نیرو کند.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی