وزیر سابق آموزش رژیم صهیونیستی و هم‌حزبی پیشین نخست‌وزیر این رژیم، تماس حزب لیکود با تشکیلات خودگردان فلسطین برای حمایت از نتانیاهو در انتخابات پیش رو را محکوم کرد.

نتانیاهو

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، گزارش نشریه یدیعوت آحارونوت مبنی بر درخواست کمک حزب لیکود از تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله برای حمایت از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در انتخابات آتی با انتقاد تند وزیر سابق وی مواجه شد.

زئیو اِلکین، وزیر سابق آموزش عالی و هم‌حزبی پیشین نتانیاهو، روز چهارشنبه با محکوم کردن درخواست کمک لیکود از رام‌الله، از نتانیاهو خواست مقام مسئول این اقدام را از حزب اخراج کند.

یدیعوت روز دوشنبه گزارش داده بود، فطین ملا که هم‌اکنون به عنوان معاونت وزیر در دفتر نتانیاهو فعالیت می‌کند، با تشکیلات خودگردان تماس گرفته تا آن‌ها اعراب سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به رأی دادن به حزب لیکود ترغیب کنند.  

الکین در مصاحبه با وبگاه «عاروتص شوع» گفت: این دقیقا یکی از دلایلی است که دیگر در لیکود حضور ندارم. امروز نتانیاهو، همان نتانیاهویی که در گذشته می‌شناختم نیست و دیگر هیچ خط قرمزی ندارد.

وی ادامه داد: باید درک کنید که فطین ملا، یک معاون وزیر در دفتر نخست‌وزیری است. به‌هیچ وجه احتمال ندارد او این اقدام را بدون هماهنگی با نتانیاهو یا افراد بالادستی انجام داده باشد. اگر او این کار را سرخود انجام داده باشد، تا الان اخراج می‌شد ولی دیدیم که چنین اتفاقی رخ نداد.

روز گذشته شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از منابع مطلع خبر داد نتانیاهو برای کم کردن از شدت انتقادات، از گزارش یدیعوت ابراز عصبانیت و مُلا را سرزنش کرده است.

الکین با ساختگی توصیف کردن ابراز عصبانیت نتانیاهو و توبیخ مُلا، تصریح کرد: واضح است [ملا] تاییدیه نخست‌وزیر و افرادش را برای این کار دریافت کرده بود. از نظر من این اقدام بسیار جدی است. چون این نتانیاهو بود که [ائتلاف] چپ را به تبانی با تشکیلات خودگردان برای نفوذ در انتخابات متهم می‌کرد.

به نوشته عاروتص شوع، این سیاستمدار صهیونیستی که اکنون در حزب آبی‌وسفید به ریاست بنی گانتز، وزیر جنگ اسرائیل، حضور دارد، افزود: اکنون او (نتانیاهو) همین کار را دارد انجام می‌دهد تا فلسطینی‌ها را احتمال تشکیل دولت [گیدئون] سعر و [نفتالی] بنت بترساند... این اقدام عبور کردن از تمام خطوط قرمزها است.

بر اساس این گزارش، گفت‌وگوهای حزب لیکود با تشکیلات بعد از آن انجام شده که نظرسنجی‌ها از قدرت گرفتن سعر و نفتالی بنت به عنوان سران احزاب رقیب نتانیاهو در انتخابات پیش رو حکایت دارد.

سعر نیز در واکنش به این اقدام حزب لیکود گفته بود نتانیاهو بی‌شرمی را به حد اعلا رسانده و نشان داد هیچ خط قرمز و هیچ محدودیتی برایش وجود ندارد.

چهارمین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی طی دو سال اخیر قرار است در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۱ (سوم فروردین ۱۴۰۰) برگزار شود.

کد خبر 587268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار