تفاوت طعم همه دلمه‌بادمجان‌ها در مواد به‌کاررفته داخل آنهاست. شما می‌توانید باتوجه به سلیقه‌تان بادمجان‌ها را با مخلوطی از مواد مختلف پر کرده و نوش‌جان کنید.

آشپزی

 این غذا حتی در مدت زمان کم نیز قابل پخت است؛ فقط کافی است مایکروفر داشته باشید.

  مواد لازم برای 2 نفر:

- بادمجان دلمه‌ای بزرگ؛ یک عدد
- کره؛ 2 قاشق سوپ‌خوری
- سیر؛ یک حبه (خرد شود)
- پیاز کوچک؛ یک عدد (ریز خرد شود)
- سیب‌زمینی کوچک؛ یک عدد (ریز خرد شود)
- هویج؛ یک عدد (ریز خرد شود)
-  نخودفرنگی کنسروی؛ یک‌چهارم پیمانه
- آرد گندم؛ یک قاشق چای‌خوری
- کشمش پلویی؛ یک‌چهارم پیمانه
- مغز بادام خردشده؛ یک‌چهارم پیمانه
- گشنیز یا جعفری خردشده؛ یک قاشق سوپ‌خوری
- پودر تخم گشنیز، زیره، زردچوبه، زنجبیل؛ هرکدام یک قاشق چای‌خوری
- رب گوجه‌فرنگی؛ یک قاشق سوپ‌خوری
- نمک و فلفل به میزان لازم

روش تهیه:

1 – بادمجان را پس از شستن، بدون پوست‌کندن به‌صورت طولی نصف کنید و به مدت 20 دقیقه در محلول آب و نمک قرار دهید تا تلخی آن از بین برود، سپس آن را خوب بشویید و داخل سبدی قرار دهید.

2 – کره را داخل پیرکس یا ظرف سرامیکی مخصوص مایکروفر بریزید و مدت 30 ثانیه با قدرت حداکثر در مایکروفر حرارت دهید تا آب شود، سپس پیاز، سیر، هویج و سیب‌زمینی را به آن اضافه کنید. در ظرف را بگذارید و مدت 3دقیقه حرارت دهید.

نکته: در این مدت یکی دوبار، در مایکروفر را باز کنید و پس از هم‌زدن مواد، دوباره به حرارت‌دادن ادامه دهید.

3 – آرد، گوجه‌فرنگی و گشنیز یا جعفری خردشده را به‌همراه نصف پیمانه آب جوش به مواد اضافه کنید. در ظرف را بگذارید و روی قدرت حداکثر، مدت 5 دقیقه یا تا زمان پخت کامل سبزیجات، حرارت دهید. به این مخلوط، کشمش، بادام، نخودفرنگی و رب گوجه‌فرنگی را هم اضافه کنید.

4 – 2 نیمه بادمجان را داخل ظرف دیگری قرار داده و پس از گذاشتن در ظرف، آن را به مدت 5دقیقه با حداکثر قدرت حرارت دهید تا بادمجان بپزد.

5 – گوشت داخل نیمه‌های بادمجان را با قاشق خارج کرده و پوست آن را کناری بگذارید. حالا ابتدا گوشت داخل بادمجان را با چاقو خرد کرده و سپس همراه با ادویه‌جات (تخم گشنیز، زیره، زردچوبه، زنجبیل، نمک و فلفل) به مخلوط مواد اضافه کنید و هم بزنید. پس از آن، داخل هریک از نیمه‌های بادمجان را با این مواد پر کنید و مدت 3 دقیقه با همان حداکثر قدرت حرارت دهید تا بپزد. در پایان مقداری ماست روی مواد داخل بادمجان بریزید و همراه با چند برگ گشنیز سرو کنید.

کد خبر 58531

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار