گزارش ارزشیابی کیفی خودرو دی ۹۹ از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد. بر این اساس، خودروهای داخلی در پنج دسته قیمتی بررسی می‌شوند و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر گرفته می‌شود.

خودروهای داخلی

به گزارش همشهری آنلاین، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است.

همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها می‌باشد.

 گزارش ارزشیابی کیفی خودروها در دی‌ماه را در جداول زیر مشاهده می‌کنید.

  • بر اساس تعریف ارائه شده در این گزارش، خودروهای ۵ ستاره به خودروهایی که از کیفیت بالایی برخوردارند، با احتمال ضعیف ایراد ظاهری، گفته می شود. خودروهای ۴ ستاره کیفیت خوبی دارند و احتمال وجود ایراد ظاهری نیز در آنها وجود دارد. خودروهای ۳ ستاره نیز خودروهایی هستند با کیفیت نسبتا خوب با احتمال وجود ایراد عملکردی. در این گزارش خودروهای ۲ ستاره به خودروهایی گفته  می شود که از حداقل کیفیت برخوردارند و در کنار آن احتمال بالای ایراد عملکردی نیز در آنها وجود دارد. خودروهای یک ستاره نیز خودروهایی هستند که حداقل های استاندارد را دارا هستند اما کیفیت پایینی دارند و گاها ایراد مهم یا اساسی در آنها دیده می شود.

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش وانت

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش سواری

جدول مقایسه سطوح کیفیت-گروه سبک

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سنگین

جدول مقایسه سطوح کیفیت-گروه سنگین

کد خبر 584971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار