شهردار تهران و سفیر مالزی بر همکاری‌های تهران و کوآلالامپور برای حل مشکلات دو پایتخت تأکید کردند.

دیدار شهردار تهران و سفیر مالزی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران، در دیدار با سفیر مالزی در ایران، با اشاره به سابقه دوستی دو کشور ایران و مالزی، گفت: مالزی یک کشور اسلامی است و مردم ایران علاقه زیادی به آن دارند؛ به طوری که قبل از پاندمی کرونا مالزی یکی از برترین مقاصد گردشگری ایرانیان بود.

او با اشاره به تجربیات کشور مالزی در اداره کلانشهر کوآلالامپور، گفت: تهران علاوه بر مشکلاتی که در همه کلانشهرها مشترک است مثل آلودگی هوا و ترافیک، در زلزله با مسائل و مشکلات جدی مواجه است. تهران تمایل دارد در حوزه مقابله با بحران‌ها با کوالالامپور تبادل تجربه و همکاری داشته باشد.

در ادامه این نشست، داتو رستم یحیی سفیر کشور مالزی در ایران نیز با اشاره به سوابق طولانی‌مدت دو کشور در روابط دوستانه، گفت: به زودی دوره فعالیت من در تهران تمام می‌شود و تهران را ترک خواهم کرد. به همین دلیل از مهمان‌نوازی ایرانیان تشکر می‌کنم. از دوره اقامت در ایران لذت بسیار بردم. کشور مالزی همواره به مردم ایران احترام گذاشته است و طی سال‌های اخیر هم اعلام کرده است که با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است.

او گفت: امیدوارم به زودی مشکل تحریم ایران برطرف شود و ایران و مالزی بتوانند همکاری‌های گسترده‌ای با هم داشته باشند. بر همین اساس یک هیات بزرگ اقتصادی به زودی از مالزی به تهران خواهد آمد تا زمینه‌های همکاری میان دو کشور را بررسی کند.

سفیر مالزی اضافه کرد: هم‌اکنون مالزی میزبان دانشجویان ایرانی است و از حضور آن‌ها در مالزی استقبال می‌کند.

او بر همکاری‌ پایتخت‌های دو کشور در حل مشکلات کلانشهرها تاکید کرد و گفت: کوالالامپور هم تمایل دارد از تجربیات تهران در حل مشکلات استفاده کند و همکاری‌های دو شهر گسترده‌تر شود.

کد خبر 582871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار