یک معلم که دانش‌آموز پایه سوم ابتدایی را در یکی از روستاهای طارم سفلی دهستان چوقور تنبیه کرده بود، به هیات بدوی تخلفات آموزش و پرورش قزوین معرفی شد.

تنبيه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین رفتار این را معلم دور از انسانیت و حوزه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش دانست و گفت: این رفتار هیچ توجیهی ندارد و فرد خاطی باید در کمیته تخلفات آموزش و پرورش پاسخگوی رفتار خود باشد.

حسنعلی اصغری افزود: رفتار دور از اخلاق این معلم به دلیل سرپیچی دانش آموز در حوزه تحصیل بوده که موجب حساسیت پوستی دانش آموز و ایجاد کبودی روی دست او شده است. معلمی کار بسیار حرفه‌ای است و کسانی می‌توانند در این شغل موفق باشند که آموزش‌های لازم را برای آن دیده باشند.

اصغری گفت: جذب نیروهای استخدامی خارج از حوزه دانشگاه فرهنگیان، محیط امن آموزش و پرورش را دچار مشکلاتی از این قبیل می‌کند و ضربه‌ای به نظام تعلیم و تربیت کشور وارد می‌سازد. در سال تحصیلی جاری و در سال‌های آینده از ادامه همکاری با این معلم معذوریم.

اصغری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای دلجویی از دانش آموز آسیب دیده، بیان کرد: شخصا در یک تماس تلفنی از اولیا و خود دانش آموز عذرخواهی و تیمی را مامور کردم تا با حضور در این روستا از دانش آموز و اولیای او عذر خواهی کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین درباره نظارت بر مدارس مناطق روستایی افزود: نظارت آموزش و پرورش در مدارس مناطق روستایی حداکثری است و با تشکیل یک تیم نظارت پیگیر این اتفاق خواهیم بود.

کد خبر 581158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار