مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی نخستین خط اتوبوس برقی فول‌الکتریک ایران در تهران خبر داد.

اتوبوس برقي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محمود ترفع درباره اتوبوس‌های برقی که قرار بود به چرخه حمل و نقل عمومی بازگردند، اظهار کرد: برای تحقق این امر دو اقدام در دستور کار قرار دارد که یکی از آنها راه‌اندازی و اورهال همان اتوبوس‌های قدیمی است که برق بالاسری داشتند.

وی ادامه داد: در این راستا مسیر انتهای خیابان 17 شهریور را راه‌اندازی کرده‌ایم و در حال امتداد آن به سمت میدان راه‌آهن هستیم اما با توجه به مشکلات مالی، کار با کندی انجام می‌شود. اقدام دیگری که در دستور کارمان قرار دارد راه‌اندازی خط اتوبوس‌های برقی فول‌الکتریک در مسیر میدان جمهوری به میدان بهارستان است که فراخوان آن به زودی منتشر می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تصریح کرد: برای انجام این کار از مشارکت بخش خصوصی استفاده کرده‌ایم و توانستیم موافقت سازمان بودجه و وزارت کشور را برای دریافت کمک از محل تبصره 19 بودجه کشور اخذ کنیم تا به این ترتیب بتوانیم نخستین خط اتوبوس برقی فول‌الکتریک ایران را راه‌اندازی کنیم.

وی اظهار کرد: بعد از اعلام فراخوان و اخذ منابع مالی دولتی، با توجه اینکه مانعی برای ورود اتوبوس برقی به کشور وجود ندارد، شاید بتوانیم تا اوایل سال آینده آن را به چرخه حمل و نقل اضافه کنیم.

کد خبر 579848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار