مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها روز یکشنبه ۲۸ دی در میدان‌های هفتم تیر، فاطمی و شوش تهران برگزار می‌شود.

عزاي فاطمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه شش تهران، علیرضا علی‌بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه شش تهران از انجام هماهنگی‌های ترافیکی به منظور برگزاری مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در دو میدان هفتم تیر و فاطمی خبر داد و گفت: مراسم عزاداری در صبح یکشنبه ۲۸ دی ماه در میدان هفتم تیر و در ظهر یکشنبه در محل میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به سیاه‌پوش شدن میادین قلب پایتخت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س)، افزود: آماده‌سازی دو میدان هفتم تیر و فاطمی از روز قبل از مراسم صورت می‌گیرد و عوامل خدمات شهری نیز در حین و بعد از برگزاری مراسم عزاداری برای خدمت‌رسانی و انجام مأموریت‌های مربوط به نگهداشت شهر در محل حضور خواهند داشت.

نشست هماهنگی این مراسم با حضور عوامل اجرایی و خدمات‌رسان شهرداری مناطق ۶ و ۷ تهران برگزار شد.

خبرگزاری فارس نیز در گزارشی به تشریح جزئیات برگزاری عزای فاطمی در میدان‌های تهران پرداخته است. بر این اساس، علاوه بر میدان‌های هفتم تیر و فاطمی در منطقه ۶ تهران، عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در میدان شوش نیز برگزار می‌شود. جزئیات این مراسم در ادامه آمده است:

  • میدان فاطمی

در این میدان، عزاداران فاطمی از ساعت ۱۲ به عزاداری خواهند پرداخت که آیت‌الله کاظم صدیقی سخنرانی و محسن طاهری، عبدالرضا هلالی، روح‌الله بهمنیف علیرضا اسفندیاری و محسن عراقی نیز مرثیه‌خوانی خواهند کرد. نماز ظهر و عصر نیز در این میدان اقامه خواهد شد.

  • میدان هفتم تیر

اجتماع بزرگ هیأت‌های عاشورای فاطمی نیز صبح روز شهادت، از ساعت ۹:۳۰ صبح در این میدان برگزار خواهد شد که حجت‌الاسلام ثمری سخنرانی و حسین سازور مرثیه‌خوانی خواهد کرد. این مراسم با حضور برادران و خواهران در عرصه میدان هفتم تیر برگزار خواهد شد.

  • میدان شوش

در این میدان نیز عزاداران فاطمی تجمع خواهند کرد و سید محمد ترکان و امین شادکام مرثیه خوانی خواهند داشت و گروه ابنا الحسن نیز اجرای مراسم می‌کند. این برنامه ۲۸ دی‌ ماه همزمان با ظهر روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها از نماز ظهر تا ساعت ۱۴ برگزار می‌شود.

کد خبر 579209
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار