مشاوران املاکی فعال در شمال تهران می‌گویند پنت‌هاوس‌های نوساز این منطقه از حدود ۷۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود.

مسکن هوم پیج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادآنلاین، به واحدهایی که در بالاترین طبقات یک برج، ساختمان و... قرار گرفته است، پنت هاوس می‌گویند. این واحدها به علت برخی از ویژگی‌ها که در ادامه می‌آید، از سایر آپارتمان‌ها مجزا شده و قیمت بالاتری دارد؛ البته اخیرا افراد بعضی از آپارتمان‌هایی که مجلل بوده و امکانات رفاهی مناسبی دارد را نیز پنت هاوس تلقی می‌کنند.

  • کارشناسان مشاور املاک به چه واحدهایی پنت‌هاوس می‌گویند؟

هرچند به بالاترین طبقه یک برج و... پنت‌هاوس اطلاق می‌شود اما برخی از مشاوران املاک درباره آن نظرات متفاوتی دارند. برخی به واحدهایی از یک طبقه به بعد (مثلا طبقه دهم به بعد) که تراس بزرگی نیز دارد، پنت هاوس می‌گویند. از نظر بعضی دیگر، واحدی که امکانات متفاوت و خاصی داشته باشد، حتی در طبقه اول پنت هاوس است. برخی دیگر از کارشناسان مشاور املاک هم به تمام واحدهایی که پنجره سرتاسری به همراه چشم‌انداز عالی دارند را پنت هاوس اطلاق می‌کنند.

نکته مهمی که در خصوص پنت هاوس‌ها وجود دارد، قیمت بالای آن‌هاست؛ این واحدها امکانات بسیار لوکسی دارد که در اکثر آپارتمان‌ها موجود نیست؛ از این رو با قیمت‌هایی بسیار نجومی به فروش می‌رود و بازار آن در شمال شهر داغ‌تر است. پنت هاوس‌ها معمولا دارای امکاناتی نظیر خواب‌های مستر، روف گاردن، چند لاین آسانسور، چند پارکینگ، سالن اجتماعات، سونا، جکوزی، چشم انداز دلنشین و... است.

  • قیمت پنت هاوس در شمال تهران

یک کارشناس مشاور املاک که حیطه فعالیت او برج‌های شمال تهران است، گفت: خریداران باید توجه داشته باشند که برخی مالکان حتی قیمت‌هایی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیون تومان هم برای هر متر مربع اعلام می‌کنند؛ اما این قیمت‌ها واقعی نیست و معامله‌ای با این قیمت‌ها صورت نمی‌گیرد و حتی اگر معامله شود، بسیار محدود است. قیمت پنت هاوس‌ های نوساز در شمال تهران به طور متوسط از ۷۰ تا ۹۰میلیون تومان در هر متر مربع شروع می‌شود و به ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان هم می‌رسد؛ اما قیمت‌هایی بالاتر از این رقم واقعی نبوده و تنها اعلامی از سوی مالکانی است که قصد فروش ندارند.

وی با اشاره به اینکه با افزایش هر طبقه ۳درصد به قیمت ملک افزوده می‌شود گفت: فرمول محاسبه قیمت پنت هاوس اصولا به این صورت است که قیمت پایه ساختمان را در نظر می‌گیریم و پس از آن با افزایش هر طبقه ۳درصد به قیمت واحد اضافه می‌شود؛ اما این فرمول همیشه مورد استفاده نیست؛ زیرا با افزایش قیمت مسکن، محاسبه ۳درصد افزایش قیمت برای هر طبقه، عدد بالایی به شما خواهد داد که خریداری برای خرید با آن قیمت وجود ندارد.

این کارشناس مشاور املاک اظهار داشت: یک پنت هاوس ۳۷۰متری در زعفرانیه با تراسی ۴۰متری، سالن اجتماعات، سونا، جکوزی، دو لاین آسانسور، ویو ابدی، روف گاردن؛ ۴پارکینگ و... متری ۱۴۰میلیون تومان قیمت‌گذار شده است که بعید است با این قیمت به فروش رود و احتمالا قیمت فروش آن چیزی حدود ۱۱۰میلیون تومان در هر متر مربع است.

  • تراس پنت هاوس جزو متراژ آن نیست

کارشناس مشاور املاک دیگری در ولنجک نیز گفت: به آخرین طبقه ساختمان پنت هاوس می‌گویند اما اگر آخرین طبقه نباشد شبه پنت هاوس نامیده می‌شود؛ وی اظهار داشت در ولنجک پنت هاوس‌ها تا متری ۲۰۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ نکته قابل توجه این است که تراس جز قیمت محسوب نمی‌شود؛ برای مثال یک واحد ۲۵۰متری ممکن است ۱۰۰متر تراس داشته باشد؛ ولی برای تعیین قیمت متراژ تراس محاسبه نشده و تنها قیمت همان ۲۵۰متر محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: ممکن است برخی مالکان یک سوم قیمت تراس را دریافت کنند؛ تراس با بالکن تفاوت دارد؛ تراس سقف ندارد اما بالکن سقف دارد و جز متراژ محسوب می‌شود؛ یک واحد ۳۲۰متری در طبقه۱۱ برجی در خیابان۲۴ ولنجک، متری ۱۶۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است اما خریدار ندارد. قیمت اعلامی واحدی ۳۵۰متری در طبقه۱۳ یک برج نیز متری ۱۴۰میلیون تومان است.

کارشناس مشاور املاک دیگری که در شهرک غرب و سعادت آباد فعالیت دارد، گفت: قیمت پنت هاوس‌ها در سعادت آباد و شهرک غرب برای واحدهای نوساز از متری ۸۰میلیون تومان شروع می‌شود؛ برای مثال یک پنت هاوس ۳۸۰متری در شهرک غرب متری ۹۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: علت قیمت بالای این آپارتمان‌ها امکاناتی است که نسبت به سایر واحدها دارد؛ اما این واحدها معایبی نیز دارد؛ از جمله اینکه اگر آسانسور شخصی نباشد، ممکن است افراد برای رفت و آمد و تردد، در ساعات شلوغی آپارتمان کمی معطل شوند.

یک کارشناس مشاور املاک در فرمانیه نیز گفت: یک پنت هاوس ۴۴۰متری در طبقه آخر برجی در فرمانیه متری ۹۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ این واحد همه امکانات رفاهی یک واحد لوکس را داراست و ۴خواب نیز دارد.

کد خبر 578370

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی