رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان از شناسایی یکی از عاملان آتش‌سوزی عمدی نیزارهای تالاب زریوار خبر داد و گفت: دستگاه قضایی این فرد را به تحمل ۲ سال حبس محکوم کرد.

آتش سوزی نیزارهای زریبار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ابراهیم همت‌بلند گفت: بعد از وقوع چند فقره آتش‌سوزی در نیزارهای این تالاب در ماه‌های اخیر موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست مریوان در استان کردستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده و تحقیقات به عمل آمده یکی از عاملان اصلی ایجاد آتش‌سوزی در نیزارهای دریاچه زریبار شناسایی و پس از تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مریوان یادآور شد: با جدیت و قاطعیت مراجع قضایی شهرستان عامل ایجاد آتش‌سوزی‌ها که به انجام این کار اعتراف کرده بود، به تحمل ۲ سال حبس محکوم شد تا درس عبرتی برای متخلفانی باشد که درصدد تخریب و نابودی عرصه‌های طبیعی و زیست محیطی هستند.

وی تاکید کرد: آتش‌سوزی در نیزارهای تالاب بین المللی زریبار سالانه خسارت هنگفت و غیر قابل جبرانی به این تالاب و گونه‌های گیاهی و جانوری بی‌بدیل آن وارد می‌کند و زنگ خطری جدی برای این منطقه زیبای گردشگرپذیر به شمار می‌رود.

کد خبر 573465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار