انتقال تعدادی از کارگران شرکت نفت لرستان به هرمزگان در حالی بار دیگر از سوی وزارت نفت مطرح شده که این کارگران به هیچ عنوان از این تصمیم خشنود نیستند و از طرفی اعلام شده هر کسی این انتقال را نپذیرد، برای وی به منزله ترک خدمت است.

نفت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، از سال گذشته بحث انتقال حدود ۶۰ کارگر شرکت نفت لرستان که در سالیان گذشته در جایگاه‌های سوخت مشغول به کار بودند به استان هرمزگان مطرح شد. ماجرا از این قرار است که به واسطه شرایط بد واگذاری جایگاه‌های سوخت هیچ تصمیمی برای بکارگیری مناسب این کارگرها گرفته نشده بود و آنها در سنوات گذشته در پی واگذاری جایگاه‌های دولتی به بخش خصوصی بیکار شدند، اما نهایتا پس از مدتی و با پیگیری‌های فراوان به شرکت نفت استان لرستان بازگردانده شدند.

مدتی از حضور این کارگران به کار نگذشته بود که این بار بحث انتقال آنها به هرمزگان مطرح شد. این در حالی است که از همان ابتدا تعدادی از این کارگران بارها ضمن گلایه و ابراز نارضایتی از این تصمیم وزارت نفت، خواستار تغییر این تصمیم شده بودند.کارگران معتقدند با این میزان حقوق اندک و در این شرایط بد اقتصادی نمی‌توانند برای ادامه زندگی در هرمزگان خانه اجاره کرده و مخارج زندگی برایشان سخت می‌شود.اکنون خبر می‌رسد بار دیگر وزارت نفت از شرکت نفت لرستان خواسته و تاکید کرده است کارگران خود را برای ادامه خدمت به هرمزگان بفرستد. موضوعی که به هیچ عنوان باب میل کارگران نیست و نسبت به آن گلایه دارند.

یکی از این کارگرها به نمایندگی از سایرین گفت: در این تصمیم به هیچ عنوان به حق و حقوق ما توجه نشده است. در نامه‌ای که در این زمینه منتشر شده است گفته‌اند هر کس تن به این انتقال ندهد نمی‌تواند دیگر در شرکت نفت کار کند. برخی از کارگرها اکنون با وجود داشتن زن و بچه در منزل پدری زندگی می‌کنند و با این حقوق هرگز نمی‌توانند برای خود در هرمزگان مسکن گرفته و زندگی کنند.

وی از نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت نفت خواست این خواسته آنها را مبنی بر تغییر تصمیم این انتقال به طور جدی پیگیری کرده و مانع انجام این انتقال اجباری شوند. تاکنون هیچ‌یک از مسئولان لرستان نتوانسته‌اند مطالبه کارگران شرکت نفت لرستان را به سرانجام برسانند.

این انتقال اجباری در حالی از سوی وزارت نفت مورد تاکید قرار دارد که اگر در طول این یکی دو سال سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مناسب برای توسعه شرکت نفت لرستان انجام می‌شد امروز هم کارگران دغدغه کار در جایی غیر از لرستان را نداشتند و هم شاهد توسعه و پیشرفت لرستان در حوزه نفتی بودیم اما اکنون این تصمیم صرفا به ضرر کارگرها تمام می‌شود.

کد خبر 573214

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha