تهیه‌کننده فصل دوم سریال «جلال» درباره تولید پروژه‌ها در شرایط کرونا می‌گوید: «اگر در صورت توقف پروژه‌های تلویزیونی دستمزدها و هزینه‌ها پرداخت شود، می‌توان کار را برای مدتی تعطیل کرد اما هیچکس این هزینه‌ها را تقبل نمی‌کند.»

سریال جلال

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا جلالی ـ تهیه‌کننده سریال «جلال» با بیان اینکه تاکنون ۷۰ درصد از این مجموعه تلویزیونی ساخته شده است و در حال حاضر گروه مشغول ضبط صحنه‌های جنگ هستند، درباره تعطیلی موقت ساخت سریال‌ها در شرایط اوج گیری بیماری کرونا، عنوان کرد: ما تجهیزاتی را فراهم می کنیم و فرآیندی برای تولید طی می‌شود، از طرفی دستمزدها و اجاره لوکیشن‌ها بالاست، اگر بخواهیم کار را متوقف کنیم، به پیش تولید و هزینه مجدد احتیاج داریم که این هزینه را هیچکس تقبل نمی‌کند؛ مگر اینکه به ما بگویند ما هزینه‌هایتان را می دهیم و شروع مجددتان هم اگر هزینه ای داشت ما پرداخت می‌کنیم، در این صورت می‌شود این کار را متوقف کرد اما این اتفاق نمی‌افتد و بچه‌ها مجبور هستند با رعایت پروتکل‌ها کار را پیش ببرند.

او افزود: از طرفی ما اگر کار را یک روز تعطیل کنیم به زمان پخش مورد نظر نمی‌رسیم به همین سبب بچه‌ها الان شبانه روز کار می‌کنند تا بتوانند به تعهدشان عمل بکنند.

جلالی با انتقاد از نادیده گرفتن تلاش هنرمندان در دوران کرونا برای تولید محصولات فرهنگی گفت: ما عباراتی مانند مدافعین سلامت و مدافعین حرم را به کار می بریم اما هیچکس به مدافعین فرهنگ فکر نکرده است. هیچکس  نگفته است کسانی که در این شرایطِ کرونا کار می‌کنند، مدافعین فرهنگ این مملکت هستند و هر روز دارند کرونا می‌گیرند و یکی پس از دیگری فوت می‌کنند.

این تهیه‌کننده تاکید کرد: کسی به موضوع مدافعان فرهنگ توجهی نمی‌کند. مسوولان هم می‌ترسند بیایند سر پروژه سر بزنند ببینند پروژه خوب کار می‌کند یا نه؛ می‌توان گفت این عزیزان مدافعان فرهنگ این سرزمین هستند. نمی‌گویم تهیه‌کنندها، اما باید از این عوامل قدردانی و تشکر شود. این‌ها مدافعین فرهنگ هستند نمی گذارند آنتن و سینما و تئاتر خالی بماند، اما هیچکس به این موضوع نمی‌پردازد.

به گفته تهیه کننده «جلال ۲»، این سریال به کارگردانی حسن نجفی و از تولیدات صداوسیما آذربایجان شرقی در دهه فجر به پخش می‌رسد.

کد خبر 570335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار