مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
۰ نفر

روزهایی که رسانه‌های استان کرمان از ویرانی تخت درگاه قلی‌بیگ نگرانند و بارها این ماجرا را گوشزد کرده‌اند، به نظر می‌رسد مسئولان همچنان در خواب غفلت هستند.

تخت درگاه قلی بیگ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، تخت درگاه قلی بیگ، بنایی تاریخی و زیبا و از یادگاران دوره صفوی در استان کرمان است که پر شکوه و استوار در فراز کوه خودنمایی می‌کند؛ بنایی که در گذر سال‌ها و حتی در دوران یورش افغان‌ها به کرمان نیز تخریب نشد اما ... شیوع کرونا این اثر تاریخی را بی نصیب نگذاشت و حالا روزگتر خوشی ندارد.

رسانه‌های استان کرمان در یک ماهه گذشته بارها و بارها در ارتباط با ویرانی این اثر که حالا به مکانی برای تجمع معتادان متجاهر تبدیل شده مطالبه گری‌هایی داشتند اما مسئولان نسبت به این مسئله بی توجه بوده و گویا فریاد رسانه‌ها هم نتوانست مسئولان استان کرمان را از خواب غفلت بیدار کند.

حال این سؤال مطرح است که چرا باید یک اثر تاریخی را به حال خود رها کرد تا به ویرانه‌ای تبدیل شود؟ هزینه بی توجهی مسئولان و مرمت دوباره این اثر چه میزان است و از کجا پرداخت می‌شود؟

هر چند بی مهری به بناهای تاریخی در کرمان اتفاق تازه‌ای نیست و هر چند وقت یک بار بنایی فراموش و یا به نابودی نزدیک می‌شود؛ این بارنوبت به عمارت تخت درگاه قلی بیگ رسیده اما تسنیم امیدوار است که این گزارش تلنگری باشد تا شاید مسئولان استان از خواب غفلت بیدار شده و این اتفاق برای دیگر آثار تاریخی کرمان تکرار نشود.

کد خبر 570332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار