رئیس‌جمهور ونزوئلا گفته دولت آمریکا تلاش کرده همسر رئیس‌جمهور ونزوئلا را به طلاق وسوسه کند.

نیکلاس مادورو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا گفته آمریکا تلاش کرده همسر او را به طلاق گرفتن ترغیب کند. 

مادورو در یک کنفرانس خبری گفت «الیوت آبرامز»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و ونزوئلا به «سیلیا فلورس»، همسر رئیس‌جمهور ونزوئلا گفته چنانچه از مادورو طلاق بگیرد از حمایت بی‌قید و شرط دولت آمریکا برخوردار خواهد بود. 

مادورو گفت: «ما همیشه با دونالد ترامپ از طریق نماینده‌های او در ارتباط بوده‌ایم... با الیوت آبرامز از طریق نماینده‌هایش در ارتباط بوده‌ایم.»

مادورو گفت که الیوت آبرامز از طریق یکی از همین واسطه‌ها به همسرش پیام داده که از او طلاق بگیرد. مادورو به نقل از این واسطه گفت: «اگر از مادورو طلاق بگیری، به خارج از ونزوئلا سفر می‌کنی و ما از شما حمایت خواهیم کرد.»

مادورو گفت: «این رمان نیست؛ واقعیت است.»

جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید (کلیک کنید)

رئیس‌جمهور ونزوئلا تصریح کرد از آنجا که آمریکایی‌ها فکر می‌کنند «که همه ما فاسد و خیلی ثروتمندیم به سیلیا گفته بودند که می‌تواند همه ثروتش را همراه خودش بیاورد.»

«الیوت آبرامز»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و ونزوئلا در مصاحبه‌ای شب گذشته گفت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا باید از اهرم فشار تحریم‌ها علیه ونزوئلا استفاده کند. 

آبرامز که با خبرگزاری رویترز مصاحبه می‌کرد از «جو بایدن» خواست با رفع تحریم‌ها علیه ونزوئلا به این کشور هدیه ندهد. 

نماینده دولت «دونالد ترامپ» در امور ونزوئلا گفت در واشنگتن در خصوص ضرورت حفظ فشار علیه «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا اتفاق‌نظر فراحزبی وجود دارد و او انتظار ندارد بعد از روی کار آمدن جو بایدن در روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ تغییرات عمده‌ای در سیاست واشنگتن در قبال کاراکاس ایجاد شود. 

«خوان گوایدو»، رهبر مخالفان ونزوئلا در ژانویه سال ۲۰۱۹ با هماهنگی دولت آمریکا خودش را رئیس‌جمهور ونزوئلا معرفی کرد و واشنگتن و گروهی از هم‌پیمانان این کشور به سرعت او را به رسمیت شناختند. 

دولت ترامپ بعد از اعلام حمایت از گوایدو تلاش‌هایی همه‌جانبه‌ای از کودتا، اعمال تحریم و جنگ رسانه‌ای را برای ساقط کردن دولت مادورو به کار گرفت، اما این تلاش‌ها سرانجام ناکام ماندند.

مادورو این اقدام گوایدو و آمریکا را تلاش برای کودتا در ونزوئلا توصیف کرد و روابط دیپلماتیک با ایالات متحده را قطع کرد. کشورهای روسیه، بلاروس، ایران،‌چین، کوبا، نیکاراکوئه، سوریه و ترکیه در تحولات ونزوئلا از مادورو حمایت کردند.

کد خبر 570142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار