دستگاه تخلیه دود و گردش هوا و پمپ فشاری قوی قابل حمل ویژه آتش‌نشانان به همت نیروهای آتش‌نشانی در بندر چابهار طراحی و ساخته شد.

تخلیه دود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مسئول آتش نشانی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان‌وبلوچستان یکشنبه ۹ آذر گفت: این اقدام با همت و ابتکار عمل کارکنان آتش نشانی انجام شده و ساخته شدن این دستگاه تخلیه دود و گردش هوا در بندر چابهار کاری بی‌نظیر در این حوزه است. این ابتکار در طراحی و ساخت دستگاه تخلیه دود با استفاده از لوازم اسقاط در بندر چابهار انجام شد.

سیدسعید موسوی افزود: کاربرد این دستگاه در تخلیه دود در انبار و خن کشتی‌ها و ایجاد گردش هوا در عمق چاه‌هاست. وزن این دستگاه کمتر از ۲۰ کیلوگرم و قابلیت جابجایی و حمل آسان دارد و مزیت آن نسبت به سایر دستگاه‌های مشابه، نیاز نداشتن به سیستم آب و خودرو است.

وی بیان کرد: برای ساخت این دستگاه از وسایل اسقاط موجود استفاده شده و هزینه تمام شده ساخت آن در مقایسه با نمونه خارجی (با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان)، بسیار کمتر بوده و در مدت زمان ۲۰ روز انجام شده است.آمادگی برای ساخت این دستگاه به تعداد و با قابلیت استفاده در شهرستان و سایر بنادر وجود دارد.

کد خبر 568778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار