مهدی حجوانی، نویسنده و مترجم گفت: دوسالانه بین‌المللی موتامو اتفاقی کم‌نظیر در حوزه کتاب کودکان است؛ زیرا کتاب‌های موجود در آن را کودکان و نوجوانان یا با همکاری آنها خلق کرده‌اند.

دو سالانه موتامو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، حجوانی گفت: موتامو اتفاقی کم‌نظیر در حوزه کتاب کودکان است؛ زیرا کتاب‌های نمایش داده شده در آن، همگی به دست کودکان و نوجوانان یا با همکاری آنها خلق شده‌اند. این کتاب‌ها، با تکنیک‌های مختلفی چون پاپ‌آپ (برجسته)، چاپ دستی، کلاژ، نقاشی، چاپ دیجیتال و افست ارائه می‌شوند.

وی درباره برگزاری دوسالانه بین‌المللی کتاب‌های کودکان «موتامو» گفت: امسال با همراهی خانم زهرا کبیری این افتخار به من داده شد تا در این رویداد که هر دو سال یک بار در کشور بلژیک و در شهر لالوریر برگزار می‌شود، مشارکت کنم.

این نویسنده و پژوهشگر در ادامه گفت: من برای هشت فریم از نقاشی‌های کودکان هفت تا چهارده‌ساله ایرانی با موضوع قایق، متن نوشتم. تصویرها با تکنیک کنده‌کاری روی لینو با چاپ دستی به شکل کتاب آماده خواهند شد.

حجوانی درباره مخاطبان این نمایشگاه توضیح داد: مخاطبان اصلی این نمایشگاه دانش‌آموزان هستند و در طول جشنواره، علاوه بر نمایش این کتاب‌ها، برای آن‌ها کارگاه‌ها و سخنرانی‌هایی در ارتباط با خلق کتاب و آفرینش‌های هنری دیگر برگزار می‌شود. همچنین بخشی از دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه از میان نوجوانان مدرسه‌ای در لالویر انتخاب می‌شوند.

آوا صفاریان، آویسا یادگاری، حلما کبیری، دینا نوروزی، رها باقری مطلق، سروناز خاکباز، ستایش بهادران و مهدیس رودکی هشت دختر هنرمند ایرانی هستند که در این رویداد فرهنگی هنری از آثار آنان با موضوع قایق برای خلق کتاب استفاده شده است. مدیریت این نمایشگاه را «آلن رنیر» بر عهده دارد که نخستین دوره آن را سال ٢٠١١ راه‌اندازی کرده است.

کد خبر 568440

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار