نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: باید با افرادی که سرمایه مردم را به بازار بورس کشاندند و با دخالت‌های غیر کارشناسی بورس را به مسلخ سرمایه مردم تبدیل کردند، برخورد شود.

سارا فلاحی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه پنجم آذر ماه پارلمان طی تذکر شفاهی اظهار داشت: یا قانون ننویسید یا اگر قانون می‌نویسید جرأت اجرای آن داشته باشید. 

وی افزود: براساس اصل ۲۰ قانون اساسی باید دولت از همه مردم به طور یکسان حمایت کند و براساس قانون دولت مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تورم موجود و لجام گسیختگی بازار  و بالا رفتن خط فقر حتی اگر براساس تورم سالانه ۲۲ درصد حساب کنیم بازنشستگان باید امروز ۹ میلیون تومان حقوق دریافت کنند. برای برخی از مسئولان سوءتفاهم شده است اینها از کار بازنشسته شده‌اند قرار نیست از زندگی بازنشسته‌شان کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: با افرادی که سرمایه مردم را به بازار بورس کشاندند و با دخالت‌های غیر کارشناسی بورس را به مسلخ سرمایه مردم تبدیل کردند برخورد شود. باید جلوی این افراد گرفته شده و محاکمه قضایی شوند. قبل از آن که بیش از این نفس اقتصاد کشور را تنگ کنند.

فلاحی در خاتمه عنوان کرد: عدم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی علیرغم این که بیشترین سهم بیمه را پرداخت می‌کنند و کمترین دریافتی را دارند برخلاف قانون اساسی و قانون برنامه ششم توسعه است.

جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید

کد خبر 567805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار