معاون امور عمرانی استاندار از راه‌اندازی زیرساخت‌ها برای استفاده از تاکسی هوایی در استان فارس خبر داد.

هواپيما

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمود رضایی اظهار کرد: با جدی شدن بحث تاکسی‌های هوایی، در استان فارس هم برای تأسیس یک شرکت تاکسی هوایی کارهایی انجام شده است. متولی تأسیس شرکت تاکسی هوایی سازمان همیاری شهرداری‌های استان است و این طرح با مشارکت شرکت هواپیمایی ماهان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از خدمات تاکسی هوایی تحولی در سیستم حمل و نقل استان ایجاد خواهد کرد، تصریح کرد: موقعیت راهبردی استان و همجواری آن با چند استان دیگر و قرار گرفتن در شاهراه اتصال چهار منطقه شمال، جنوب و شرق و غرب به یکدیگر، ارتباط اقتصادی و فرهنگی استان با کشورهای حاشیه خلیج فارس، وجود فرودگاه‌های بزرگ و کوچک در استان و آمار افزایشی مسافر، بار و پست، دلایل محکمی برای پیگیری تأسیس یک شرکت تاکسی هوایی در فارس است.

رضایی توضیح داد: برای راه‌اندازی این شرکت هوایی ۵ فروند هواپیمای ۷ نفره به ارزش ۱۲ میلیون و ۵۰۰ یورو خریداری خواهد شد که این هواپیماها تحت تملک شرکت و جزو دارایی آن خواهد بود همچنین مقرر شده است برای راه‌اندازی این شرکت یک فروند هواپیما vvip-Avro jet از شرکت هواپیمایی ماهان اجاره شود.

معاون عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: ۵۱ در صد از سهامی شرکت هواپیمایی مذکور به ارزش (۶ میلیون و ۳۷۵ هزار یورو) متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان و ۴۹ درصد از سهام آن معادل (۶ میلیون و ۱۲۵ هزار یورو) متعلق به استانداری فارس با نمایندگی سازمان همیاری شهرداری‌های استان خواهد بود.

رضایی خاطرنشان کرد: از جمله مهمترین مزایای راه‌اندازی این شرکت و فعال شدن سرویس تاکسی هوایی در فارس، ایجاد تعداد قابل توجهی فرصت شغلی، بهره برداری حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، گردشگری، کشاورزی و تجارت از خدمات این تاکسی‌های هوایی، صرفه جویی در زمان صاحبان صنایع مختلف و تزریق سود حاصل از کارکرد شرکت به اقتصاد استان خواهد بود.

معاون عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه استفاده از هواپیماهای کوچک فرصت کاری قابل توجه برای نیروهای متخصص حمل و نقل هوایی ایجاد می‌کند، افزود: فعالیت تاکسی‌های هوایی عامل افزایش تعداد پرواز در فرودگاه‌های کوچک می‌شود و درآمدها و اقتصاد این فرودگاه‌ها را بهتر می‌کند. از طرفی با ایجاد شبکه مویرگی ارتباط بین فرودگاه‌های کوچک و بزرگ‌تر را برقرار می‌کند.

کد خبر 567799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار