نیروهای سرویس امنیت فدرال روسیه یک سلول تروریستی وابسته گروه داعش را شناسایی و سرکوب کردند که اعضای آن در حال آماده سازی برای اقدامات تروریستی در یکی از مناطق مسکو بودند.

داعش روسیه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، دفتر روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه، امروز چهارشنبه ۵ آذر اعلام کرد که افسران سرویس امنیت فدرال فعالیت یک گروه وابسته به سازمان تروریستی بین‌المللی "داعش" (که فعالیت آن در خاک روسیه ممنوع است) را شناسایی و سرکوب کردند که اعضای آن در حال برنامه ریزی برای اجرای اقدامات تروریستی و خرابکارانه در منطقه مسکو بودند. اعضای این گروه تروریستی دستگیر شدند.

جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید (کلیک کنید)

طبق این اطلاعات، رسیدگی به این پرونده جنایی در دادستانی منطقه ولادیمیرسکی مسکو آغاز شده است و یکی از اعضای این گروه تروریستی که شهروند یکی از کشورهای منطقه آسیای میانه است، شناسایی و بازداشت شده است.

به گفته مقامات سرویس امنیت فدرال روسیه، در جریان اقدامات تحقیقاتی در محل اختفای اسلام گرایان تندرو، یک بمب دست ساز آماده شده، سایر مهمات و اسنادی کشف و ضبط شده است.

طبق این اطلاعات، این مرکز تروریستی همچنین برای جذب اعضای جدید در صفوف داعش و تأمین مالی تروریسم بین‌المللی ایجاد شده بود. در حال حاضر، اقدامات تحقیقاتی و جستجوی عملیاتی در این زمینه ادامه دارد.

کد خبر 567762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار