چهار سرنشین یک دستگاه خودرو سواری که در برف شدید گردنه هیر به سپارده الموت گرفتار شده بودند، پس از ۱۰ ساعت تلاش نیروهای راهداری نجات یافتند.

امداد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الموت گفت: با وجود اعلام قبلی درباره انسداد گردنه‌های سپارده و پیچ بن، شامگاه گذشته چهارم آذر با اعلام مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای مبنی بر گرفتاری یک دستگاه پاترول در گردنه سپارده، تیمی از راهداری به محل اعزام شد اما به علت حجم برف و شرایط نامساعد گردنه، امکان تردد و ادامه مسیر فراهم نشد.

مهدی غلامی افزود: بلافاصله تیم دیگری از راهداری شامل یک دستگاه لودر و یک دستگاه ماشین کمک‌دار به منطقه اعزام شد و پس از برف روبی ۱۳ کیلومتر از محور ویار-سپارده، ساعت هفت و ۳۰ دقیقه بامداد امروز پنجم آذر خودروی پاترول و چهار سرنشین آن رهاسازی شدند. این اتفاق در حالی رخ داد که در روزهای گذشته خبر انسداد گردنه‌های پیچ بن و سپارده از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی و از مردم خواسته شده بود در ایام زمستان به هیچ وجه در این مسیرها تردد نکنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الموت افزود: به منظور جلوگیری از تکرار چنین اتفاقی در ایام زمستان، تیم اعزامی راهداری در بازگشت از این ماموریت، محور ویار-سپارده را از فرعی روستای شنگل‌رود آخرین روستای حوزه الموت غربی مسدود کرد.

گردنه پیچ بن در محور روستایی الموت - تنکابن و گردنه سپارده در محور قزوین - الموت - کلاچای قرار دارند و با توجه به ارتفاع زیاد و حجم بالای برف هر سال به محض شروع اولین برف مسدود و در اواسط فصل بهار بازگشایی می‌شوند.

کد خبر 567755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار