کتاب «سرزمین موعود» باراک اوباما که در نخستین روز انتشار حدود ۹۰۰ هزار نسخه فروخته بود، در شش روز بعد هم به همین تعداد فروش رفت تا آمار آن در هفته اول به ۱.۷ میلیون نسخه برسد.

كتاب باراك اوباما سرزمين موعود

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای‌پی، «سرزمین موعود» نخستین جلد از مجموعه دوجلدی خاطره‌های نخستین و تنها رئیس جمهوری رنگین‌پوست تاریخ آمریکا از هشت سال حضور و زندگی در کاخ سفید است. آمار فروش هفته اول این کتاب تقریبا برابر مجموع فروش کتاب‌های خاطره دو رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده یعنی جورج دبلیو بوش و بیل کلینتن است؛ ۷۷۵ هزار نسخه «لحظه‌های تصمیم‌گیری» بوش در یک هفته و کمی بیش از یک میلیون نسخه از «زندگی من» کلینتن در هشت روز.

شرکت کراون که قصد داشت چاپ اول کتاب ۷۶۸ صفحه‌ای «سرزمین موعود» را در شمارگان ۳.۴ میلیون نسخه روانه بازار کند، تصمیم خود را عوض کرد و ۴.۳ میلیون نسخه از کتاب پرفروش را به بازار فرستاد. فروش ۱.۷ میلیون نسخه‌ای کتاب اوباما شامل نسخه‌های الکترونیک و صوتی هم می‌شود. «شدن» میشل اوباما که دو سال پیش منتشر شده بود، بیش از ۱۰ میلیون نسخه در دنیا فروخته و همچنان بین ۲۰ کتاب پرفروش سایت آمازون قرار دارد.

کد خبر 567723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار