معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا اعلام کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ‌شده، بلیت قطار به مبتلایان به ویروس کرونا فروخته نخواهد شد.

قطار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا عصاری معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، فروش بلیت به افرادی که کمتر از ۱۴ روز از تست مثبت کرونای آنها می‌گذرد، انجام نخواهد شد.

عصاری گفت: این شرکت به منظور قطع زنجیره بیماری کرونا، با بروزرسانی نرم‌افزارهای فنی خود و استفاده از سرویس برخط استعلام الکترونیکی ارائه‌شده از سوی وزارت بهداشت، بر اساس پارامترهای ورودی (کد ملی و تاریخ سفر)، فروش بلیت بیماران کرونایی را ممنوع اعلام کرده است.

وی افزود: نتیجه تست کرونای افراد متقاضی سفر هنگام خرید بلیت قطار، بر اساس کد ملی‌های ارسالی، تطبیق داده می‌شود و در صورتی‌که هر یک از متقاضیان سفر با قطارهای رجا، دارای تست مثبت کرونا باشند، با ارسال پیامکی به وی اعلام می‌شود که امکان صدور بلیت برای ایشان به دلیل تست مثبت کرونا میسر نیست.

معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی در قطارهای رجا اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور، این شرکت اقدامات متعددی را در راستای سفر هوشمند (سفر+سلامت) با انجام پروتکل‌های بهداشتی از جمله کنترل وضعیت سلامتی و بهداشت مأموران قبل از اعزام، ضد عفونی کردن قطارها در مبدأ و طول سفر، استفاده از ظروف یکبار مصرف پذیرایی، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در قطارها، جانمایی و تعبیه مواد ضدعفونی کننده در قطارها و ... آغاز و اجرایی کرده است.

گفتنی است معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی نیز امروز در گفتگویی تاکید کرد که اجازه صدور بلیت برای مسافران مبتلا به کرونا داده نمی‌شود.

ابوالقاسم جلالی تصریح کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌ها و همکاری ایرلاین‌ها و تکمیل شدن اطلاعات، اجازه ورود مسافران به ناوگان هوایی تا ۱۴ روز وجود ندارد و روز گذشته هم بازدیدی از این روند صورت گرفت و بر این اساس برای هیچ مسافری که تست pcr او مثبت شده باشد، بلیت صادر نمی‌شود.

کد خبر 567607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار