یک فعال اصلاح‌طلب معتقد است که مردم امروز به سمت انتخاب یک رئیس‌جمهور دیپلمات گرایش پیدا کرده‌اند؛ کسی که هم اهل مذاکره باشد و هم توان انجام این کار را داشته باشد. اصلاح‌طلبان این گرایش را می‌بینند اما نمی‌خواهند اشتباه انتخابات سال‌های ۹۲، ۹۴ و ۹۶ را تکرار کنند.

ظریف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نامه نیوز، علی صوفی فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: «وقتی اصلاح‌طلبان از نامزدی حمایت می‌کنند و او رأی می‌آورد، انتظار دارند او دیدگاه‌های اصلاح‌طلبانه را در مجلس یا دولت دنبال کند. آقای روحانی یا برخی نمایندگان مجلس دهم ذاتا اصولگرا بودند و با حمایت اصلاح‌طلبان توانستند از مردم رأی بگیرند، اما برخی جاها که کم آوردند، به اصل خود برگشتند و اصولگرایانه رفتار کردند. بنابراین اصلاح‌طلبان دیگر نمی‌خواهند خودشان را خرج روش‌های اصولگرایی یا غیراصلاح‌طلبانه کنند».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره حمایت اصلاح‌طلبان از محمدجواد ظریف برای انتخابات ۱۴۰۰ تأکید کرد: «درخشش آقای ظریف در صحنه دیپلماسی است، حال آنکه رئیس‌جمهور باید در هر دو بُعد سیاست داخلی و سیاست خارجی فعال باشد. تا الان ندیدم کسی را که در حوزه دیپلماسی درخشیده باشد و ماهر باشد، ضمنا بتواند در حوزه سیاست داخلی هم فعال شود. در حوزه سیاست خارجی، دیپلمات برای تحقق اهداف و منافع ملی کشور می‌تواند به طرف مقابل راست نگوید یا شفاف عمل نکند، اما این رویکرد در حوزه سیاست داخلی جواب نمی‌دهد».

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: «هم‌اکنون انتخاب نامزد اصلاح‌طلب تنها معیار مشخص‌شده در جریان اصلاحات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ است؛ اتفاقی که در انتخابات مجلس سال ۹۸ هم افتاد و همچنان اصلاح‌طلبان روی آن توافق دارند به‌جز حزب کارگزاران. کارگزاران همان سال ۹۸ از راهبردهای انتخاباتی شورای عالی سیاست‌گذاری تمکین نکرد، خودش لیست داد و در لیست اعلامی‌اش جبهه پایداری هم بود». 

کد خبر 567383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 18
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
    17 1
    لعنت برشما وانتخاباتتان مردم رابیچاره کردید

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار