مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از راهیابی ۷۵ اثر در بخش خیابانی و ۱۳ اثر در بخش صحنه‌ای به مرحله بازبینی نهایی دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی خبر داد.

جشنواره

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا علیزاده درباره برگزاری دومین جشنواره سردار آسمانی افزود: برنامه‌ریزی‌های دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی با هماهنگی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان سال گذشته انجام شد و اولین کار مشترک در قالب همایش در استان کرمان شکل اجرایی به خود گرفت.

وی ادامه داد: در ادامه با ارسال فراخوان، امور اجرایی جشنواره با همکاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، دفتر هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد ترویج مکتب سردار سلیمانی آغاز شد و آثار متعددی در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه‌نویسی به دبیرخانه رسید.

علیزاده اظهار کرد: طبق آخرین آمار در بخش خیابانی ۱۹۹ اثر و در بخش صحنه‌ای ۶۵ اثر به دبیرخانه ارائه شد که از این میان ۷۵ نمایش خیابانی و ۱۳ تئاتر در بخش صحنه‌ای جشنواره مورد بازبینی قرار می‌گیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه ۷۴ نمایشنامه نیز به بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی راه یافته است، بیان کرد: آثار شرکت‌کنندگان در بخش صحنه‌ای از ۲۲ استان و نمایش‌های بخش خیابانی از ۲۴ استان بوده که همین امر نشانگر مشارکت خوب استان‌ها برای خلق آثار نمایشی با موضوع سردار سلیمانی است.

وی با یادآوری اینکه جشنواره سردار آسمانی دی ماه در استان کرمان برگزار می‌شود درباره اجرای آثار راه‌یافته گفت: با توجه به شرایط کنونی و وجود ویروس کرونا آثار بخش خیابانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز شهر رفسنجان و آثار بخش صحنه‌ای متناسب با وضعیت به وجود آمده در شهر سیرجان یا شهرهای هنرمندان شرکت‌کننده، اجرا می‌شود.

علیزاده تاکید کرد: در بخش صحنه‌ای گروه‌های نمایشی متعهد به اجرای ۵ اثر در استان کرمان و شهرهای خود می‌شوند و از آنجا که برخی آثار، نمایش‌های سیار هستند درون روستاها و شهرها از جمله شهرستان رابر که زادگاه سردار سلیمانی است، اجرا خواهند شد.

وی با بیان اینکه شهر کرمان میزبان بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره سردار آسمانی خواهد بود، تصریح کرد: تمام سعی برگزارکنندگان این جشنواره بر این است که این رویداد هنری در ایام شهادت سردار سلیمانی یعنی در بازه زمانی ۸ تا ۱۸ دی ماه برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان درباره اقدامات انجام شده در استان کرمان برای برگزاری جشنواره گفت: هماهنگی خوبی میان دستگاه‌های استانی انجام شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا، برنامه‌ریزی‌هایی برای پخش آنلاین مراسم اختتامیه جشنواره نیز داریم.

دومین دوره جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و به دبیری امیرحسین شفیعی از نیمه اول دی‌ماه  ۹۹ در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه‌نویسی در استان کرمان برگزار خواهد شد.

کد خبر 567138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار