عضو شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به نامه اعتراض فرمانداری به برخی نام گذاری‌ها در تهران گفت: متاسفم که دولتی که با اسم و حمایت ما بر سرکار آمد حداقل همکاری در اجرای قانون را هم بر نمی‌تابد.

شهربانو اماني

 به گزارش همشهری آنلاین، شهربانو امانی در دویست و پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی نامه اعتراض فرمانداری به برخی نام گذاری‌ها، با بیان اینکه مانند باغ‌ها که تشخیص باغ بودن یا نبودن آن از اختیارات شورا بوده، نام‌گذاری‌ها نیز از حقوق شورا است، گفت: از ابتدا حساسیتی در رابطه با نام‌گذاری معابر و خیابان‌ها نسبت به شورای پنجم وجود داشته است. کما اینکه وقتی نام خسرو آواز ایران، استاد شجریان مطرح شد، مشکلاتی را پیش آوردند. در واقع نگاه بخشی از جامعه و برخی سیاسیون به نام‌گذاری‌ها نیز سیاسی است.

امانی با تاکید بر اینکه تهران پایتخت کشور است و باید پیوستگی فرهنگی آن حفظ شود، گفت: می‌دانیم کمیته نام‌گذاری با حساسیتی که دارد اسامی را انتخاب می‌کند. ضمن اینکه ما یکبار به این تغییر رای داده‌ایم لذا اگر بنا باشد نماینده‌های حداقلی مجلس یازدهم به خاطر هر حداقل اختیاراتی که شورا دارد، بخواهند شعارهایی بدهند و تصمیاتی بگیرند، پس اختیارات شورا چه می‌شود؟

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید بر تصمیمات شورا پافشاری کرد، گفت: من فکر می‌کنم با توجه به نظر کمیسیون حقوقی شورای پنجم و اینکه کمیته نام‌گذاری دقیقا قانون را رعایت می‌کند بر تصمیمی که گرفته‌ایم پافشاری کنیم. متاسفم که دولتی که با اسم و حمایت ما بر سرکار آمد حداقل همکاری در اجرای قانون را هم بر نمی‌تابد. در نهایت به نظر من باید بر رایی که داده‌ایم پافشاری کنیم و از اختیارات شورا دفاع کنیم.

کد خبر 566964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار