نماینده پیشین مجلس گفت: از جمله کارهای اشتباه مجلس یازدهم عزل دبیران کمیسیون‌ها بود زیرا دبیران کمیسیون‌ها معدن اطلاعات هستند. قریب به ۶ ماه از آغاز مجلس یازدهم می‌گذرد و نمایندگان خود را با حاشیه‌های داخلی و بیرونی مجلس سرگرم کرده‌اند. 

نادر قاضی پور

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از برنا، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس دهم ادامه داد: از جمله کارهای اشتباه مجلس یازدهم عزل دبیران کمیسیون‌ها بود زیرا دبیران کمیسیون ها معدن اطلاعات هستند. نمایندگان در زمان انتخابات قول‌هایی در رابطه با نظارت به مردم داده بودند و همین امر منجر شد تا از روند قانون گذاری، عقب بمانند.

او ادامه داد: البته در کشور کمبود قانون نداریم بلکه با عدم اجرای قانون مواجه هستیم، امیدواریم این مجلس انقلابی بتواند با نظارت بیشتر، قوانین مصوب را مورد پیگیری قرار دهد تا مشکلات مردم، اندکی رفع شود.

قاضی پور خطاب به مجلس گفت: باید کمیسیون های مجلس یازدهم فعال شوند. لوایح دولت در کمیسیون های مجلس مانده است که باید مورد بررسی قرار بگیرد و به صحن علنی ارجاع شوند. نباید طرح ها و لوایح در کمیسیون ها بماند و مورد بی اعتنایی قرار بگیرد. مجلس باید در روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه صحن علنی برگزار کند تا لوایح دولت را به صفر برساند. لوایح دولت‌ جناحی نیستند بلکه به نظام مربوط می شود. این لوایح باید تکلیفشان مشخص شود یا به تصویب برسد و یا رد شود. 

نماینده مجلس دهم اضافه کرد: مرکز پژوهش ها، چشم و گوش اطلاع رسانی مجلس است و دیوان محاسبات هم چشم و گوش نظارتی است نمایندگان باید از این دو سازمان استفاده بهینه کنند. 

او در پاسخ به این سوال که با توجه به سابقه ای که برخی نمایندگان در ادوار گذشته دارند آیا نمایندگان ادوار نظر مشورتی هم به نمایندگان مجلس یازدهم می دهند، گفت: ملاقات‌ها ممنوع شده است، مجلس به نمایندگان ادوار اجازه ورود نمی‌دهد. نمایندگان ادوار می توانستند بهترین کمک کننده نمایندگان فعلی باشند. باید از تجربه آنها استفاده کرد من فقط شنیده ام از وجود فولادگر در کمیسیون ویژه استفاده می شود. خیلی از روسای کمیسیون ها اطلاعات غنی داشتند اما آقایان از آنها، استفاده نمی کنند.

او افزود: پیشنهاد می کنم نمایندگان از نمایندگان ادوار که تخصص دارند، مشورت بگیرند. 

کد خبر 566459

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha