یگان حفاظت از محیط زیست سیستان و بلوچستان در یک برنامه فشرده اجرایی با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان به مناطق جنوبی و گرمسیر، تمام مناطق و زیستگاه‌ها را تحت مراقبت و پایش حداکثری قرار داده است.

پرندگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اولویت یگان حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان مراقب پرندگان مهاجر و کنترل زیستگاه‌های استان با نزدیک شدن فصل سرماست. حوزه ایرانشهر و دلگان از جمله مناطقی است که مراقبت حداکثری یگان حفاظت در آن به صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار گرفته است بطوریکه در سال‌های گذشته این اداره کل توانست از این حوزه‌ها چندین هزار تله زنده‌گیری پرنده را جمع آوری و نابود کند.

در این مناطق نوع خاصی از تله زنده‌گیری پرنده، با نام محلی «ریچ» که گاهی طول این تله‌ها به چندین کیلومتر نیز می‌رسد در طبیعت کار گذاشته شده و باعث تلفات زیادی از انواع گونه‌های حیات وحش می‌شود. زیستگاه‌های متنوع موجود در سواحل سیستان‌وبلوچستان شامل سواحل جزرومدی، جنگل‌های مانگرو، زیستگاه‌های دریایی، زیستگاه‌های کوهستانی و صخره‌ای، زیستگاه‌های بیابانی و دشتی است که برای حضور انواع پرندگان مهاجر اعم از آبزی و کنار آبزی شرایط مساعدی را فراهم ساخته است.

کد خبر 565769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار