مدرسه شهید یزدانپرست در روستای تنگ‌شیب تنها مدرسه عشایری بخش کوهمره نودان استان فارس است و اوضاع مساعدی ندارد. دانش‌آموزان با ماسک‌های پاره و کهنه درس می‌خوانند و مدرسه حتی برای شستن دست آب ندارد.

مدرسه عشايري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، دوران سخت کرونا همه بخش‌های زندگی مردم در شهرها و روستاهای کشور را تحت تأثیر قرار داده است. بازگشایی حضوری مدارس به دلیل مشکلاتی که ایجاد کرد در نهایت به کلاس‌های آنلاین رسید، کلاس‌هایی که اکثر والدین از آن ناراضی هستند و به جز مدارس غیر انتفاعی و بزرگی که با اتکا به هزینه‌های دریافتی والدین امکانات بهتری را فراهم کرده‌اند، در سایر مدارس استان فارس وضعیت نابسامانی در آموزش پدید آمده است که نه به آموختن دانش آموزان یاری می‌رساند و نه والدین دانش آموزان از آن رضایت دارند.

نمونه این مدارس، مدرسه شهید یزدانپرست روستای تنگ‌شیب تنها مدرسه عشایری بخش کوهمره نودان است که در ایام نحس کرونایی تلخ‌ترین دوران تاریخش را تجربه می‌کند.

یک فعال فرهنگی کوهمره نودان با بیان اینکه مدرسه دارای ۱۴ دانش‌آموز در پایه‌های اول تا ششم است، افزود: این مدرسه تنها با یک معلم که مدیریت آنجا را نیز برعهده دارد اداره می‌شود. محرومیت دانش‌آموزان از دسترسی به برنامه شاد به‌دلیل عدم توانایی تهیه موبایل باعث شده کلاس‌ها با مجوز آموزش و پرورش عشایر سیار فارس و با مسئولیت مدیر مدرسه تا اطلاع ثانوی به‌صورت حضوری برگزار شود.

کریم ایزدی با اشاره به اینکه میز معلم و نیمکت‌های دانش‌آموزان مدرسه شهید یزدانپرست فرسوده و کارکردی ۲۰ ساله دارند، افزود: مدرسه بدون آب آشامیدنی و حتی آب برای شستشوی دست دانش‌آموزان است و امکان رعایت ابتدایی‌ترین اصول بهداشتی در آن وجود ندارد. همچنین سرویس بهداشتی مدرسه غیراستاندارد و فاقد لوله‌کشی آب است.

وی خاطرنشان کرد: معلم و دانش‌آموزان این مدرسه عشایری علاوه بر نیاز امکانات آموزشی با توجه به نبود امکانات بهداشتی در خطر ابتلاء به ویروس مرگبار کرونا هستند و از مسئولان شهرستان و استان عاجزانه درخواست کمک در تهیه اقلام بهداشتی دارند.

دانش آموزان با ماسک‌هایی که کهنه شده‌اند به مدرسه می آیند و روزهای درس خواندن را در تهدید کرونا طی می‌کنند.

کد خبر 565185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار