رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با هدف جلوگیری از زمین‌خواری و دست‌اندازی به زمین‌های منابع طبیعی، تاکنون برای ۵۰۵ هزار هکتار زمین‌های آن سند صادر شده است.

منابع طبیعی

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایسنا به نقل از دادگستری‌، رئیس کل دادگستری گلستان در نشست قضات استان با حضور رئیس دیوان عالی کشور، اظهار کرد: با پیگیری دادستان‌های سراسر استان، سند ۳۷۰ هزار هکتار از ارضی ملی هم در حال صدور است و کار نقشه‌برداری مابقی یک میلیون و ۲۶۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی هم آغاز شده است.

هادی هاشمیان در ادامه سخنان خود به تلاش‌های دادگستری استان برای کمک به رونق تولید هم اشاره کرد و افزود: ۵۷۵ واحد تولیدی در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان پرونده دارند که با نامه‌نگاری و تلاش‌های انجام شده تاکنون مشکل ۳۱۰ واحد، حل و پرونده مختومه شده است. پارسال و امسال نیز با تلاش‌های ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان ۳۵ واحد تعطیل و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید برگشته‌اند و ۶۰۰ کارگر این واحدها مشغول به کار شدند. مختومه شدن ۷۱ درصد پرونده‌های معوق در محاکم با تلاش جهادی قضات محقق شده است.

 هاشمیان با قدردانی از حضور بازرسان دیوان عالی در استان‌ها، گفت: حضور این هیات‌ها، فرصت تبادل نظر و انتقال تجربیات قضات پیشکوست دیوان را به قضات استان‌ها فراهم می‌کند. رویکرد این بازرسی‌ها، اصلاحی است و به کیفیت رسیدگی‌ها کمک می کند.

هیات بازرسی دیوان عالی کشور از روز شنبه این هفته و برای بررسی مسائل قضایی استان در گلستان به سر می‌برند.

کد خبر 564558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار