مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
۰ نفر

جانشین سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: گروه‌های جهادی با اولویت کمک به کادر درمان وارد عرصه جهادی می‌شوند. شبکه‌سازی این گروه‌ها در شهرها و روستاها شکل گرفته و متناسب با تخصص گروه خدمات ارائه می‌کنند.

بسیج سازندگی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، عبدالرضا دشتی چهارشنبه ۱۴ آبان در نشست قرارگاه جهادی استان بوشهر اظهار کرد: شناسنامه و قلب تپنده بسیج سازندگی، گروه‌های جهادی است. اوایل کرونا که مردم را اضطراب در برگرفته بود، اما گروه‌های جهادی به‌عنوان پیش‌قراولان عرصه جهاد در کنار کادر درمان به خدمات‌رسانی پرداختند. گروه‌های جهادی تجربه ماه‌ها مبارزه با ویروس کرونا رادارند و در این برهه حساس و سیاه کرونا نیز با تشکیل قرارگاه جهادی مقابله با کرونا، آماده مقابله با این ویروس منحوس هستند.

شکل‌گیری شبکه‌ گروه‌های جهادی در شهرها و روستاهای استان

جانشین سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: گروه‌های جهادی با اولویت کمک به کادر درمان وارد عرصه جهادی خواهند شد، شبکه‌سازی گروه‌های جهادی در شهرها و روستاهای استان بوشهر شکل‌گرفته و متناسب با تخصص گروه مورداستفاده قرار خواهند گرفت. سازمان‌دهی و ساماندهی گروه‌های جهادی باید فقط با محوریت بسیج سازندگی باشد، چنانچه رهبر معظم انقلاب فرمان تشکیل بسیج سازندگی را برای سازمان‌دهی گروه‌های جهادی صادر کرده‌اند.

ذوالفقار عباسی فر، رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر در این نشست اظهار کرد: خط اول مقابله با کرونا در کنار کادر درمان، گروه‌های جهادی هستند. گروه‌های جهادی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار مردم بوده‌اند، اظهار کرد: گروه‌های جهادی برای کمک‌رسانی به آحاد مختلف مردم در ایام کرونا فعال‌تر خواهند شد و باتجربه چندماهه خود برنامه‌های جدیدی را دنبال خواهند کرد.

احیای کسب‌وکارهای خانگی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

عباسی فر با تشریح برنامه‌های این سازمان، بیان کرد: توزیع بسته‌های بهداشتی در کنار بسته‌های معیشتی، احیای کسب‌وکارهای خانگی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فرهنگ‌سازی رعایت دستورالعمل‌ها در نقاط کمتر توسعه‌یافته و طرح آمران سلامت از برنامه‌هایی است که موردتوجه گروه‌های جهادی قرار دارد. نهادهای مختلفی که در این برهه حساس احساس دغدغه می‌کنند، می‌توانند برای توزیع خدمات به آحاد مردم از ظرفیت گروه‌های جهادی بسیج سازندگی استفاده کنند.

کد خبر 562479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار